Różnice woreczków próżniowych – na co zwracać uwagę ?

Mar 14, 19 Różnice woreczków próżniowych – na co zwracać uwagę ?

Zapakowane woreczki próżniowe to łatwy sposób na zaoszczędzenie miejsca podczas przechowywania lub pakowania rzeczy. Są one szczególnie przydatne podczas przechowywania miękkich, masywnych materiałów. Przedmioty te zwykle zajmują dużo miejsca w szafach, komodach i torbach podróżnych, ale znaczna część ich rozmiarów jest spowodowana powietrzem uwięzionym w tkaninie. Niektóre worki do przechowywania próżniowego są również przeznaczone do przechowywania resztek i innych artykułów spożywczych. Jak wybrać odpowiednie?

Różne rodzaje woreczków próżniowych

Worki do przechowywania próżniowego mogą być wykonane z różnych rodzajów tworzyw sztucznych. Niektóre mają zawór jednokierunkowy przeznaczony do wkładania węża odkurzacza. Powietrze wewnątrz worka i jego zawartości można wyssać, co znacznie zmniejszy objętość przedmiotów wewnątrz. Próżniowe torby do przechowywania są produkowane w kilku rozmiarach i stylach, aby pomieścić różne typy przedmiotów. Kupujący powinni wybierać odpowiednie produkty biorąc pod uwagę to, co chcą w nich przechowywać, decydując się na odpowiedni rozmiar worka, jego styl i kolor.

woreczek do pakowania prózniowego

Rozmiary woreczków próżniowych

Rozmiar worka do przechowywania próżniowego jest najważniejszym czynnikiem do rozważenia podczas zakupów. Torby są produkowane w rozmiarach średnich, dużych, bardzo dużych i dużych. Zdarzają się również takie, które mają wbudowane wieszaki, abyśmy mogli przechowywać ubrania w szafie. Inne będą torby dedykowane do przechowywania jedzenia, a inne stworzone po to, by schować po za sezonem kurtki puchowe.

Aby mieć pewność, że torba do przechowywania pomieści wszystko czego chcemy powinniśmy pamiętać, że określone rozmiary worków do przechowywania próżniowego mogą różnić się w zależności od marki.

Kolory woreczków próżniowych

Większość woreczków do przechowywania próżniowego jest przezroczysta. To pozwala nam zobaczyć co jest w środku. Jest to najlepsze rozwiązanie zwłaszcza w przypadku żywności, ponieważ nawet jeżeli paczki są podobnych rozmiarów to dokładnie widzimy ich zawartość. Po za tym zielone woreczki na mięso mogą wyglądać zdecydowanie nieapetycznie.

Możemy jednak znaleźć również torebki do przechowywania produkowane w wielu kolorach i atrakcyjnych wizualnie wzorach.

Zastosowanie woreczków próżniowych

Istnieje wiele praktycznych zastosowań pakowarek próżniowych, a co za tym idzie woreczków. Mogą mieć zastosowanie w przechowywaniu odzieży, w pakowaniu się na podróże czy przedłużaniu okresu spożycia żywności. Niezbędne jest podjęcie decyzji do czego będziemy używać woreczków próżniowych zanim je zakupimy.

Artykuły odzieżowe, takie jak swetry i zimowe ubrania oraz artykuły gospodarstwa domowego, takie jak kołdry, poduszki i ręczniki, są idealne do przechowywania próżniowego. Wysokiej jakości próżniowe torby są nie tylko w stanie zmniejszyć ilość miejsca potrzebnego do ich przechowywania, ale mogą również chronić rzeczy przed uszkodzeniem przez brud, wilgoć i owady.

 

Torby do przechowywania próżniowego są idealne dla osób często podróżujących. Worki do mogą być używane do przechowywania wielu różnych przedmiotów podróżnych. Dzięki nim mamy więcej miejsca w walizce, zmniejszając zajmowaną przestrzeń. Jednak nie w każdym miejscu przeznaczenia znajduje się odkurzacz do użytku podróżnych, dlatego wiele woreczków próżniowych zorientowanych na podróż pozwala używać rąk lub ciężaru ciała do powolnego toczenia i ręcznego wypychania powietrza z worków. Nie są to jednak rozwiązania najbardziej efektywne.

Worki do przechowywania próżniowego mogą być również używane do przechowywania żywności. Konstrukcja próżniowych worków do przechowywania pomaga zapewnić szczelne zamknięcie wokół produktów spożywczych, ze wszystkich stron, zachowując zarówno świeżość, jak i jakość.