Jakie książki pomogą w trudnej sytuacji życiowej?

Sty 12, 16 Jakie książki pomogą w trudnej sytuacji życiowej?

Książki po które sięgamy w sytuacjach kryzysowych i trudnych to najczęściej różnego rodzaju poradniki. Książki w rodzaju „jak być szczęśliwym” są bardzo popularne. Chętnie sięgamy do takich pozycji, które wesprą nas w trudnych życiowych sytuacjach i zapewnią rozwój jakiejś dziedziny naszego życia. Poradników jest na półkach księgarni bardzo wiele, warto jednak zwrócić uwagę również na pozycje chrześcijańskie. Książki chrześcijańskie często dotykają wielu dziedzin ludzkiego życia, traktują o wychowywaniu dzieci, o związkach i małżeństwach, o finansach, chorobach… Dzięki takim poradnikom możemy zyskać jasny i często bardzo trafny przekaz na temat tego jak żyć i jak w tym życiu funkcjonować. Szczególnie dla wszystkich osób, które chcą żyć zgodnie z wiarą i szukają poradników, które nie będą tworzone w nurcie niezgodnym z ich założeniami życiowymi i ich religią, takie poradniki są odpowiedzią. Książki chrześcijańskie i chrześcijańskie poradniki obecnie są tworzone dość powszechnie i można powiedzieć, że idą z duchem czasu, stąd np. takie pozycje jak „Uzdrowienie finansów”, która to książka traktuje o zdrowym podejściu do swoich pieniędzy.

Trudności  małżeńskie

książki chrześcijańskieTrudną sytuacją z jaką przychodzi się zmierzyć bardzo dużej grupie ludzi stają się obecnie problemy małżeńskie. Nieodpowiednia edukacja w tym temacie, niechęć do zobowiązań i roszczeniowa postawa wobec współmałżonka są ty co najczęściej powoduje napięcia w małżeństwie. Aby zatem działać zawczasu i unikać takich sytuacji warto już na początku małżeństwa posiłkować się literaturą poradnikową i tą traktującą o temacie małżeńskim. Dzięki takiej literaturze, szczególnie gdy jest ona zgodna z nurtem chrześcijańskim i zależy nam na funkcjonowaniu zgodnie z wiarą może okazać się ona nieocenioną pomocą. Książki chrześcijańskie o małżeństwie traktują o jego różnych dziedzinach, znajdziemy zatem książki o problemach finansowych, o braku rozmów w związku, o seksie i o innych dziedzinach małżeńskiego życia. Ponieważ w każdej z tych dziedzin mogą pojawić się problemy, warto korzystać z doświadczeń innych i na tym budować trwałą i silną relację małżeńską.

Fani historii

Fani historii i  tematów odległych również znajdą ciekawe pozycje na półce oznaczonej jako „książki chrześcijańskie”, ciekawe pozycje traktujące o kulturze i sposobie życia dawnych Żydów, z pewnością nie tylko pomogą w pogłębianiu wiedzy historycznej i kulturowo-historycznej ale także pomogą w lepszym zrozumieniu historii spisanych na kartach biblijnych. Często przecież zdarza się nam czytać przypowieści czy historie biblijne i zastanawiać się dlaczego autor zdecydował się napisać o tym w taki a nie inny sposób i jak mamy rozumieć. Aby zatem ułatwić sobie życie, można przed lekturą lub po niej, sięgnąć po książki chrześcijańskie historyczne, które przyjdą nam z pomocą wyjaśnianiu trudnych zagadnień historycznych.