Zastanawiający jest fakt, dlaczego niemiecka chemia cieszy się taką popularnością wśród konsumentów. I nie chodzi tylko o środki czystości od niemieckich producentów, ale przede wszystkim pochodzące z Niemiec.
Popularna chemia niemiecka
Niemieckie środki czystości – wszelkie proszki do prania, mleczka do szorowania, płyny do płukania i inne, są przedmiotem żywego zainteresowania nie tylko wśród gospodyń domowych. Skuteczne detergenty do domu są cenione również przez młode osoby, które nie chcą tracić czasu na długie szorowanie, ale wolą szybko i efektywnie pozbyć się brudu, a potem cieszyć się długo uczuciem świeżości. Niemieccy producenci potrafią spełnić oczekiwania konsumentów, tworząc dla nich skuteczne środki czyszczące.
Jednak konsumenci Europy Środkowej zauważyli pewną niepokojącą prawidłowość – produkty niemieckie, które trafiają na rynek niemiecki czy do Europy Zachodniej są znacznie lepsze jakościowo niż te, które można kupić w Polsce, na Słowacji, na Ukrainie czy w Mołdawii. Choć na półkach w sklepach stoją dokładnie te same marki – Vizir, Cif, Ajax – ich skuteczność jest zgoła różna.
Wydajność i oszczędność
Proszki do prania, które kupujemy w Polsce, są znacznie mniej wydajne, niż ich odpowiedniki z niemieckiego rynku, podobnie płyny do płukania tkanin. Na opakowaniach często znajduje się informacja o dozowaniu, która wygląda inaczej na produktach sprzedawanych w Niemczech, inaczej – w Polsce. Łatwo obliczyć, mając takie porównanie, że niemiecki proszek czy płyn starczają na dłużej, przy czym są również tańsze.
Nie dziwi wobec tego trend sprowadzania niemieckiej chemii bezpośrednio z Niemiec, tak aby używać produktów przeznaczonych na tamten rynek. Powstają liczne sklepy, punkty sprzedaży, chemia niemiecka (sprawdź na www.chemia-forma.pl) sprzedawana jest także na targach czy na stoiskach na niektórych ulicach polskich miast, gdzie rozkładają się handlarze z rozmaitym asortymentem. Popularne staje się również kupowanie niemieckiej chemii gospodarczej przez internet. Jest to o tyle wygodniejsze, że nie trzeba nieść ciężkich paczek, wystarczy złożyć zamówienie, a paczkę dostarczy kurier. Warto jednak upewnić się, czy kurierzy nie zastrzegają sobie limitu wagi – może być tak, że paczkę o wadze większej niż 30 kg trzeba będzie wnieść do domu samodzielnie…