Szklane ściany i ich właściwości

Maj 16, 17 Szklane ściany i ich właściwości

Od wielu lat szklane ściany kojarzą się z luksusem i kreatywnością. Wiele jest zalet oraz właściwości, jakie posiadają ściany ze szkła. Przede wszystkim, należy wspomnieć o wizualnym aspekcie. Warto zwrócić uwagę, w jaki sposób prezentują się ogrody zimowe lub szklane pomieszczenia w naszym domu. Wiele jest miejsc, które wręcz wymagają zastosowania szkła jako materiału budulcowego.

Ściany ze szkła – praktyczne wnętrza

Szklane ściany umożliwiają nam podziwiać widoki zza okien – jest to tym bardziej atrakcyjna zaleta, gdy nasz oszklony dom mieści się w pięknym i malowniczym miejscu. Wielu architektów, podczas tworzenia swoich projektów, często proponują wykorzystanie szkła w miejscu ścian. Szkło pełni rolę oddzielenia pomieszczeń od siebie. Wewnętrzne ściany ze szkła to doskonałe rozwiązanie zarówno w lokalach mieszkalnych, jak i użytkowych. Dzięki przygotowaniu ich ze specjalnego szkła hartowanego z powodzeniem mogą zastępować ścianki działowe, ponieważ wytrzymają wszelkie obciążenia.

Mogą one stanowić oryginalną cześć aranżacji wnętrz. Nie trzeba przy tym martwić się o ich przezroczystość, ponieważ można wybrać mleczne, „zadymione” szkło, które nie jest przezroczyste, zapewnia natomiast dodatkowy atrakcyjny efekt wizualny. W nowoczesnych mieszkaniach ścianki szklane są modnym elementem wystroju, ich chłód i stonowany wygląd nadają wnętrzu minimalistycznego wyglądu, który jest ciągle modnym trendem.szklane ściany

Oszklone pomieszczenia w biurach/sklepach/szpitalach

W wielu publicznych placówkach wykorzystuje się szklane ściany. Jest to dość nowoczesna metoda na projektowanie budynku, jednak warto zwrócić uwagę, że we wszelkich biurach, przychodniach i innych podobnych miejscach publicznych, pomieszczenia oddzielone są od siebie właśnie szklanymi ścianami lub tzw. boksami. Takie rozwiązanie jest opłacalne i oryginalne. Szklane ściany mają w sklepach nieco inną rolę – pozwalają na wyeksponowanie towaru klientom, bez konieczności wchodzenia do sklepu.

Najważniejsze elementy

W momencie, gdy decydujemy się na umieszczenie w naszym domu ścian ze szkła, wato skontaktować się z architektem lub kierownikiem budowy. Zamontowanie szklanych ścian jest wyzwaniem, jednak najważniejszy jest dobór szkła o odpowiedniej grubości i długości. Ściana bowiem musi stanowić swego rodzaju ochronę dla domowników. Trzeba również pamiętać o prawidłowym dbaniu o ścianki szklane. Na szkle zanieczyszczenia i zarysowania są bardziej widoczne, dlatego też należy zaopatrzyć się w środki czystości, które pozwolą nam skutecznie pozbyć się zabrudzeń.