Samodzielnie odmień swoje wnętrze

Paź 01, 18 Samodzielnie odmień swoje wnętrze

Jak wykonać samemu odświeżenie i renowację swojego wnętrza? W jaki sposób dokonać takiej zmiany by była ona satysfakcjonująca dla wszystkich domowników? Ile funduszy będziemy musieli przeznaczyć na samodzielną zmianę? Są to pytania, które przywodzą nam na myśl rzetelny remont, który może wiązać się  z wysokimi kosztami. Nie zawsze konieczna jest zmiana wyglądu całego mieszkania, by optycznie je powiększyć i uczynić bardziej przytulnym.

Rolety i ich kluczowe znaczenie

W przypadku gdy spędzanie czasu w naszym wnętrzu domowym zaczyna sprawiać nam coraz mniej satysfakcji warto pomyśleć w jaki sposób je odmienić by było ono bardziej eleganckie i odpowiadające naszym potrzebom. Dobrym sposobem na odmianę wnętrza jest wymiana wszystkich mebli i przeprowadzenie remontu. Jednak prawda jest taka, że mało kto może sobie pozwolić na wyremontowanie wnętrza i całkowitą wymianę mebli i dodatków. Aby zatem ograniczyć koszta potrzebne do wykonania odmiany wnętrza warto pomyśleć nad wymianą dodatkowych elementów, jakimi są dekoracje i rolety. Aby udało nam się tego dokonać warto zastanowić się nad kilkoma rzeczami:

  • jaki kolor ma panować we wnętrzu,
  • jakie dodatki lubimy najbardziej,
  • jaki klimat wnętrz najbardziej nam odpowiada.

Wybór odpowiednich rolet i zasłon

Kiedy znamy już odpowiedzi na powyższe pytania możemy przystąpić do zakupów. Jeżeli zdecydujemy,  że chcemy do wnętrza wprowadzić odrobinę ożywczej zieleni, możemy pomyśleć nad zakupem rolet lub zasłon w tym kolorze. Sposób dekorowania okna ożywczymi barwami pozytywnie wpływa na ludzi, którzy spędzają czas w danym pomieszczeniu. Jeżeli zatem nasze zasłony będą w kolorze zielonym, wpadające do pomieszczenia światło może nabrać delikatnej poświaty w tym kolorze. Takie triki pomagają w budowaniu odpowiedniego nastroju w poszczególnych pomieszczeniach. W sypialni zatem możemy się zdecydować na niebieskie rolety  – ten kolor nas uspokoić i pozwoli w krótkim czasie się odprężyć i ułatwi zasypianie.

zasłony i firany

Dodatkowo oprócz rolet możemy użyć innych dodatków by upiększyć wnętrze. Dobrym sposobem może być stworzenie galerii zdjęć rodzinnych z ramkami w różnych odcieniach dominującego w pomieszczeniu koloru. Może to być zieleń w pokoju dziennym, niebieski w sypialni, energetyzujący żółty lub pomarańczowy w kuchni.

Nie zapomnijmy o najważniejszym pomieszczeniu – o łazience. W łazience koniecznie powinny się w oknach pojawić firany i rolety. Tylko w taki sposób możemy zapewnić osobom korzystającym z tego pomieszczenia odpowiedni poziom intymności i bezpieczeństwa. Doskonale sprawdzą się rolety z motywami marynistycznymi lub kwiatowymi ornamentami. Bogaty wybór rolet znajdziesz w sklepie LaurAlesw którym znajdziesz również rozmaite rodzaje zasłon i firan.