Lubisz espresso? Postaw na kawiarkę

Lut 01, 17 Lubisz espresso? Postaw na kawiarkę

            Każda dobra kuchnia powinna być wyposażona w niezbędne narzędzia umożliwiające i ułatwiające nam codzienne gotowanie. W końcu każdy z nas marzy o przygotowywaniu aromatycznych dań rodem z włoskiej restauracji. I tak dzięki brytfankom mamy pyszne, chrupiące mięsa, na patelni powstają słodkie naleśniki, a blendery pozwalają nam na robienie własnych koktajli owocowych. 

            Jest jeszcze jedna rzecz, która wielu kojarzy z dobrą kuchnią i nie wyobraża sobie dnia bez jej wyrazistego, pobudzającego smaku i zapachu. Mowa tu oczywiście  kawie. Wyjątkowym napoju, przywracającemu nam siły do dalszej pracy lub nauki. Kawa przybyła do Polski już pod koniec XVII wieku i od tej pory posiada w naszym kraju niesłabnące grono zwolenników.

Każdy smakosz kawy wie jednak, że potrzeba odpowiedniego zaparzenia, by móc w pełni cieszyć się jej swoistym smakiem i aromatem. Wiele osób kupuje gotowe, zmielone już ziarna, które wystarczy zalać wrzątkiem i gotowe! Można spokojnie delektować się swoim czarnym naparem. Ba! Jest nawet możliwość wyboru między kawą rozpuszczalną, a mieloną.

Niestety ten sposób przygotowywania spotyka się też z częstą krytyką. Panuje wiele powszechnych opinii, które mówią, iż taka kawa niszczy nasze zdrowie powodując wrzody żołądka (mielona) lub problemy z nerkami (rozpuszczalna). Zaleca się zatem używanie ekspresów ciśnieniowych, zapewniając, iż dzięki nim uzyskamy najzdrowszy kofeinowy napój na świecie. Jednak tutaj również spotykać można się z potężną falą krytyki, gdyż niektórzy zagorzali kawosze twierdzą, iż taka kawa jest pozbawiona swojego naturalnego smaku, aromatu oraz wcale nie działa pobudzająco. Na naszym rynku dostępne są również  kawy zbożowe, posiadające szereg właściwości zdrowotnych. Są one jednak całkowicie pozbawione kofeiny, więc żaden szanujący się kawosz nie skala nimi swoich ust.

            Na jaki rodzaj powinniśmy się więc zdecydować? Już podpowiadamy! Od pewnego czasu popularność zdobywają kawiarki – włoskie urządzenia służące do parzenia kawy metodą ciśnieniową. Ich pierwowzór był zrobiony z aluminium, jednak obecnie do ich wykonania używa się stali, umożliwiając nam tym samym używanie ich na płytach indukcyjnych. Korzystanie z kawiarki jest bardzo proste – wystarczy rozkręcić urządzenie, nalać do niego filtrowaną wodę, a do sitka nasypać ziarna świeżo zmielonej kawy. Następnie stawiamy kawiarkę na kuchence i czekamy kilka minut, aż napój będzie gotowy.

Kawiarka do espresso

Kawiarka do espresso pozwala na przygotowanie do 6 filiżanek pysznego napoju.

            Naturalnie należy też zadbać o jakość kawiarki, dlatego warto zdecydować się na dobry model dający nam gwarancję smaku i jakości.

Ciekawe produkty można znaleźć na stronie internetowej sklepu Mensa Home. W zakładce http://mensahome.eu/wyszukaj/wszystkie/Kuchnia-pl,Kawiarki-pl warto zwrócić uwagę na produkty Bugatii.

Oferowane są tam produkty czołowej włoskiej firmy Bugatti. Do wyboru mamy tam kawiarki Bugatti na trzy lub sześć filiżanek espresso oraz Milla, dzięki której również możemy za jednym razem zaparzyć aż sześć kaw. Oba produkty w nawiązaniu do tradycji zostały wykonane z aluminium, dlatego należy pamiętać o tym, że nie wolno używać ich na płytach indukcyjnych.

Bugattio charakteryzują się dodatkowo dosyć nowoczesnym designem, który z pewnością sprawdzi się w każdej, modernistycznej kuchni. Milla zaś wygląda jak stereotypowa, włoska kawiarka sprzed 70 lat, tworząc tym samym w naszym domu niepowtarzalny styl retro i vintage.  Aby kawiarki działały sprawnie i mogły produkować dla nas wysokiej jakości kawę, należy pamiętać o ich regularnym myciu  i czyszczeniu. Nie należy jednak używać do tego zmywarki, która trwale mogłaby uszkodzić nasz produkt.

            Kawa, prócz tego, że ma pobudzać i dodawać nam sił, powinna również smakować. Wysokiej jakości czarny napój jest nie tylko gorzki, ale również zawiera nuty owoców, karmelu i czekolady. Wielu z nas pije ja codziennie. Dlatego warto zadbać też o to, by nie był to jedynie obowiązkowy rytuał, ale też przyjemność ciesząca nasze podniebienia. Tym bardziej warto wypróbować siłę kawiarek, które nie bez powodu cieszą się uznaniem na całym  świecie.