
Gdzie powinniśmy umieścić Godło Polski
Godło Polski powinno znajdować się przede wszystkim w szkołach, urzędach i innych miejscach publicznych. Powinno być to miejsce godne umieszczenia godła, wiadomo bowiem, że nie wszędzie można je umieścić. Godło Polski jest bowiem reprezentatywne i stanowi ono dla nas bardzo cenną pamiątkę historyczną. Dlatego też istnieją też pewne zasady, które ustanawiają miejsca, w których należy wieszać Godło. W dzisiejszych czasach popularnym jest umieszczanie przez różne firmy odzieżowe symbolu Godła Polskiego na elementach odzieży. Jest to tak zwana ‘’moda patriotyczna’’, jednak jest to dobrym pomysłem, zwłaszcza dla osób młodych. Godło Polski powinno zostać umieszczone w miejscu widocznym i reprezentatywnym. Nie można powiesić, nakleić czy postawić Godła w miejscu kompletnie do tego nieprzeznaczonym.
Czego jest ono symbolem?
Godło Polski jest po pierwsze symbolem naszego kraju. Poza tym, jest ono ważne ze względu na swoją bardzo bogatą historię. Godło Polski (www.iflagi.pl/godlo-polski) było wiele razy modyfikowane, warto więc wiedzieć, czego tak naprawdę jest ono symbolem. Jego wygląd zmieniał się na przełomie stuleci, parę razy tracił także koronę, jednak jego znaczenie cały czas pozostawało niezmienne. Godło przede wszystkim jest symbolem nas samych – narodu polskiego oraz tych, którzy o niego walczyli. Biały orzeł, który widnieje na godle oznaczał zawsze siłę, majestat oraz naród polski i króla, który uosabiał Państwo Polskie. Natomiast czerwień tła oznacza dostojność.
Gdzie możemy je zakupić?
Godło Polski możemy zakupić w dowolnej ilości przez Internet. Mamy do wyboru wiele różnych tron internetowych, które mają w ofercie przeróżne akcesoria i dodatki z motywem patriotycznym. Podstawowym symbolem patriotycznym Polski jest właśnie godło z Białym Orłem. Jest to najwygodniejsza opcja. Istnieje także wiele sklepów stacjonarnych, do których możemy się wybrać po zakup Godła. Sklepy, które oferują artykuły o tematyce patriotycznej, na pewno posiadają także różne odmiany i wielkości godeł. W ostatnich latach rzeczy o tematyce patriotycznej bardzo dobrze się sprzedają, nie tylko ze względu na panującą wśród młodych ludzi modę.
Godło Polski a czasy wojenne
Godło Polski nie zawsze jednak mogło być dumnie wywieszane i prezentowane. Na przykład, po ostatnim rozbiorze Polski, gdy nasz kraj zniknął na 123 lata z mapy Europy, Polacy mieli całkowity zakaz używania Godła. W czasach wojennych Godło Polskie również zostało zakazane. Zostało ono bowiem zastąpione przez godła państw okupacyjnych. Było ono jednak używane przez Podziemne Państwo Polskie oraz przez Rząd Polski przebywający na uchodźstwie. Godło Polski stanowiło wtedy najważniejszy znak dla mieszkańców okupowanej Polski. Było ono przede wszystkim symbolem nadziei dla walczących. W czasach wojennych Biały Orzeł również stracił złotą koronę, jednak odzyskał ją ponad pół wieku później. Godło Polski zostało także zakazane po 1948 roku, a przywrócone w roku 1990.