Uprawa truskawek w ceny sadzonek

Cze 30, 17 Uprawa truskawek w ceny sadzonek

Truskawka to bardzo popularny owoc, który sprawdza się zarówno w przetwórstwie jak i do jedzenia od razu po zerwaniu z krzaka. Można dzięki temu być bardzo zadowolonym z postawienia na taki produkt dla siebie i można czerpać z niego bardzo duże zadowolenie.

Wybieranie właśnie tej odmiany dla siebie ma zatem jak najbardziej sens i jest bardzo mocno polecane każdej osobie w praktycznie każdej sytuacji. Jeżeli ktoś zastanawia się nad rozpoczęciem własnej uprawy truskawki to powinien przede wszystkim zdobyć wiedzę na temat poszczególnych odmian i sposobów ich uprawy. Powinien również zdawać sobie sprawę z cen poszczególnych sadzonek. Dzięki odpowiedniej wiedzy można naprawdę solidnie przygotować się do uprawy i sprawić, że ta będzie bardzo przyjemna i będzie można każdego roku zbierać naprawdę obfite plony. Korzyści płynące z wybierania odpowiednich odmian i przygotowania się do samej uprawy mogą być tym samym bardzo wysokie.

Dobór sadzonek

Na rynku nie brakuje różnych odmian truskawek, z których to przyszli plantatorzy mogą wybierać te najbardziej odpowiednie dla siebie. Te odmiany, które w swojej roli sprawdzą się bardzo dobrze i które będą bardzo korzystne. Przy wyborze sadzonek należy kierowa się zarówno ceną, przeznaczeniem jak i również parametrami poszczególnej truskawki. Odpowiednie dopasowanie jej do swoich potrzeb może być dzięki temu bardzo korzystne i opłacalne dla wszystkich osób, które planują uprawiać truskawkę. Wbrew pozorom nie trzeba bowiem posiadać bardzo dużego pola. Niektóre sadzonki można uprawiać na przykład na balkonie, a przy tym zbierać z nich każdego sezonu bardzo smaczne owoce. Wystarczy jedynie odpowiednio dopasować sadzonki do swoich potrzeb, aby czerpać z nich duże zadowolenie.

truskawki uprawa

Najpopularniejsza odmiana w Polsce

Najpopularniejszą odmianą truskawki w Polsce jest odmiana o nazwie POLKA. Doskonale sprawdza się ona między innymi w przypadku upraw na polu. Każdego roku bardzo obficie owocuje, jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, a przy tym jest bardzo prosta w uprawie. Właśnie te czynnik przyczyniają się do tego, że odmiana ta cieszy się tak dużym powodzeniem wśród wielu plantatorów. Przy tym sadzonki są stosunkowo tanie, ponieważ ich cena wynosi około 15 zł za 10 sztuk. Jest to zatem świetny wybór dla wszystkich początkujących plantatorów, którzy nie posiadają dużego doświadczenia w kwestii prowadzenia uprawy truskawek. Dzięki tej odmianie mogą natomiast wiele się nauczyć, a przy tym cieszyć się plonami każdego roku.

Truskawki do upraw w ogródku i na balkonie

AMPEL to odmiana, która idealnie sprawdza się do hodowli na balkonie. Jest to truskawka wisząca, która obficie owocuje każdego roku. Owoce są przy tym bardzo słodkie i wyglądają bardzo dobrze. Odmiana jest również bardzo prosta w utrzymaniu i nie wymaga szczególnej opieki. Jest zatem idealna do stworzenia swojej domowej uprawy truskawek.

SENGA SENGANA XXL to natomiast odmiana idealna do posadzenia w ogródku. Nawet osoby bez dużego doświadczenia będą w stanie wyhodować dobrze wyglądające owoce dzięki postawieniu na tę odmianę.


Sadzonki truskawek dostępne są jak widać w bardzo wielu odmianach. Można również hodować je w wielu miejscach i na różne sposoby. Każdej osobie daje to zatem bardzo duże możliwości i można dzięki postawieniu na konkretną odmianę bardzo dużo zyskać.