Leżanki drewniane – zastosowanie

Wrz 06, 19 Leżanki drewniane – zastosowanie

Drewniane leżanki są elementem wyposażenia każdego gabinetu do rehabilitacji masażu, jak również salonów spa.

Odpowiadając na zapotrzebowanie na sprzęt funkcjonalny, prosty i komfortowy, producenci oferują dziś ofertę leżanek drewnianych, dających ponadto możliwość personalizacji, pod względem wyboru drewna, czy koloru obicia.

Zastosowanie drewnianej leżanki

Drewniana leżanka to najważniejszy element wyposażenia gabinetów fizjoterapeutów, czy też salonów spa. Jej zadaniem jest połączenie komfortu Pacjenta i funkcjonalności, która umożliwi sprawne przeprowadzenie zabiegu. Z myślą o tym, dziś dostępne są leżanki 2- i 3-częściowe. Stoły występują w wersji z regulowaną lub stałą wysokością i dodatkową opcją regulacji zagłówka, lub podnóżka. Mnogość kombinacji wpisuje się w zapotrzebowania wielu gabinetów, dzięki temu każdy z nich, znajdzie sprzęt odpowiadający ich wymaganiom.

Wybór najlepszej leżanki

Leżanka drewniana 2-częściowa z regulowaną wysokością i regulacją zagłówka, została ponadto wyposażona w wycięcie na twarz z zatyczką, dzięki czemu doskonale wpisze się w wyposażenie salonu masażu. Regulacja zagłówka jest prosta i dzięki działaniu zapadki, przebiega sprawnie. Ponadto możliwa jest pełna możliwość personalizacji leżanki pod względem doboru jej szerokości, zastosowanego drewna, czy też koloru obicia. Ponadto leżanki są wyposażona w opcję jej rozbudowy o dodatkowy wieszak na papier i dolną półkę, która doskonale może posłużyć za miejsce przechowywania drobnych, potrzebnych sprzętów do masażu, czy też kosmetyków.

łóżko ortopedyczne cena sklep internetowy

Wybór odpowiedniej leżanki drewnianej zapewni komfort pacjentowi oraz wygodne przeprowadzanie rehabilitacji.

Leżanka drewniana 3-częściowa z regulowaną wysokością i regulacją zagłówka oraz podnóżka to maksymalne połączenie komfortu i użyteczności.

Kąt i stopień ustawienia poszczególnych jej części odbywa się za pomocą zapadki. Dzięki podzieleniu leżanki na 3 sekcje doskonale wpisuje się ona w zapotrzebowanie jako główny stół do zabiegów rehabilitacji w gabinetach fizjoterapeuty. Poszczególne sekcje dają możliwość dopasowania ułożenia ciała dogodnego do przeprowadzenia zabiegu. Dzięki dodatkowemu otworowi i zatyczce, leżanka sprawdzi się również w salonach masażu.

Konstrukcja została wykonana z litego drewna bukowego, dającego jej gwarancję wytrzymałości i odporności. Z myślą o Pacjentach, leżanka może zostać dopasowana do wnętrz gabinetów zarówno pod względem wykończenia drewnianego, jak i koloru tapicerki. Ogromną zaletą leżanki z regulowaną wysokością jest możliwość dopasowania jej zarówno do wzrostu Pacjenta, jak i lekarza, tak by obrana pozycja, była jak najlepsza do przeprowadzenia efektywnego zabiegu.

Modele 3-częściowej leżanki drewnianej o stałej wysokości dedykowane są natomiast małym autorskim gabinetom, w których pracuje jeden fizjoterapeuta lub masażysta. Na Państwa życzenie leżanka może zostać przygotowana w określonej, wskazanej przez Was wysokości i szerokości. Istnieje także możliwość rozbudowy stołu o dodatkowe elementy ułatwiające pracę: wieszak na papier i półkę dolną. Leżanka ze stałą wysokością oferuje regulację zagłówka, w którym dodatkowo wycięto otwór na twarz, wraz z dołączoną zatyczką.

Drewniana leżanka – zalety

– wycięcie na twarz,

– regulowany podnóżek,

możliwość rozbudowy o dolną półkę,

dodatkowy wieszak na papier,

– stabilność konstrukcji umożliwiająca przeprowadzanie na niej nawet zabiegów z fizykoterapii,

– estetyka sprzętu, dająca możliwość dostosowania go do swoich wnętrz, pod względem wyboru drewna i koloru tapicerki,

– drewniana obudowa, która całkowicie uniemożliwia przewodnictwo prądu i bezpieczne stosowanie leżanki podczas zabiegów fizykalnych.

Dodatkowe akcesoria do leżanki

łóżko ortopedyczne sklep internetowyZ myślą o kompleksowym wyposażeniu gabinetu, do leżanek drewnianych można dobrać szeroki wybór akcesoriów, o które mogą być doposażone stoły.

Bibułowo-foliowe podkłady ochronne do stołu, które są dziś dostępne w ciekawej gamie kolorystycznej. Podkłady nie wymagają cięcia, gdyż nawinięte zostały na rolki w formie luźnych arkuszy. Dodatkowo zostały pokryte nieprzemakalnym laminatem, co pomoże ochronić stół. Dodatkowe podłokietniki wykonane z wysokoelastycznej pianki, które dzięki pasom umożliwiają ich łatwy montaż i demontaż.

Funkcjonalna półka przednia, mocowana za pomocą trzech pasków, ma pełną możliwość regulacji wysokości i zachowuje stabilną podstawę. Półka może posłużyć jako przedłużenie miejsca pracy, gdzie trzymane np. będą kosmetyki czy też drobne urządzenia wykorzystywane podczas zabiegu lub masażu.

Wieszak na ręcznik to nieodzowny element pracy. Uchwyt ma możliwość zamocowania go do stołu od strony nóg.

Profesjonalne leżanki drewniane można dostać w sklepie internetowym X-REH.