Czy wiesz jak zdobyć uprawnienia SEP?

Cze 13, 16 Czy wiesz jak zdobyć uprawnienia SEP?

Dożyliśmy takich czasów, że w naszym kochanym kraju jakim jest Polska, ale nie tylko u nas panuje bezrobocie niestety na wciąż wysokim poziomie. Bardzo boimy się, że po ukończeniu edukacji będziemy musieli się udać do Urzędu Pracy i skorzystać z zasiłku dla bezrobotnym. Jest to bardzo szara rzeczywistość. Niestety dla wielu jest to prawdziwe życie i niektórych rzeczywistość. Dlatego też każda młoda osoba powinna odpowiednio o siebie zadbać. Mam tutaj oczywiście na myśli odpowiednią edukację i wyszukaniu sobie pewnych niszy na rynku.

Uprawnienia, które dają możliwości

Odnalezienie odpowiedniej niszy to tak naprawdę już  połowa naszego sukcesu. Na pewno nie powinniśmy pójść w kształcenie się na politologa czy też psychologa. Jest to przecież z góry skazane na niepowodzenie. Niestety dożyliśmy także czasów, że każdy chce pójść na studia. Zdecydowanie w naszym kraju brakuje osób po szkole zawodowej oraz po różnego rodzaju technikach. Warto być pracownikiem wyspecjalizowanym w danym zawodzie. Nie wspominając już o mistrzach z danego zawodu. W obecnie panujących czasach zdecydowanie bardziej na rynku pracy liczą się kwalifikacje zawodowe niż zdobyte wykształcenie. Bardzo dużą popularnością cieszą się kursy dla elektryków. Najbardziej popularne z nich to oczywiście uprawnienia SEP. W zasadzie to może je zdobyć każdy z nas. Musimy jednak wykazać się odpowiednim poziomem naszej wiedzy. Przed przystąpieniem do egzaminu każdy kto podchodzi do egzaminu powinien znać przynajmniej podstawowe prawa elektrotechniki. W zasadzie niezbędna jest także wiedza dotycząca wykonania, utrzymania oraz także eksploatowania elektrycznej instalacji. Aby w ogóle podejść do egzaminu musimy obowiązkowo zapisać się oraz uczestniczyć w tak zwanym kursie przygotowawczym. A gdzie takowe kursy znajdziemy? Znajdziemy je oczywiście we wszelkich zakładach, szkołach czy także w stowarzyszeniach technicznych.

kurs_sep

Po ukończeniu takowego kursu musimy obowiązkowo zapisać się na egzamin Możemy do tego egzaminu podejść nawet u pracodawcy, pod warunkiem, że zatrudnia on przynajmniej dwieście osób. Również do egzaminu możemy podejść w różnego rodzaju stowarzyszeniach naukowo-technicznych. Koszty egzaminów są ustalone mianowicie tak: jest to dziesięć procent kosztu od minimalnego wynagrodzenia za pracę pracownika w danym zakładzie pracy. Osobno opłacamy sobie oczywiście także kurs przygotowawczy. Po czternastu dniach od zdanego testu otrzymamy potwierdzony certyfikat. Gdy świadectwo i uprawnienia sep mamy już w ręku możemy zacząć szukać pracy jako elektryk. Powinniśmy obowiązkowo do naszego życiorysu dopisać bardzo ważną informację. Tą informacją jest posiadanie uprawnień sep z Multikontrakt. Jak każdy elektryk wie to uprawnienia sep są bardzo pożądane właśnie w branży elektrycznej. W zasadzie to każdy elektryk, który chce podwyższyć swoje kwalifikacje zawodowe powinien zdecydować się właśnie na zdobycie uprawnień sep. Może się okazać, że dzięki nim nie będzie już się musieć martwić o swoją przyszłość.