Zalety herbaty cejlońskiej

Lip 13, 18 Zalety herbaty cejlońskiej

Czarna herbata jest najpopularniejszą odmianą na całym świecie. Współcześnie w sklepach możemy zakupić jej różnorodne warianty. Dostępne są zarówno herbaty liściaste, herbaty w torebkach jak i wersje granulowane. Warto jednak pamiętać, że aby poczuć najlepszy aromat i smak herbaty koniecznie należy zdecydować się na wersję liściastą. Dopiero wtedy będziemy w stanie w pełni skorzystać z prozdrowotnych właściwości herbaty cejloński.

 

Pozytywne właściwości herbaty cejlońskiej

Herbata z Cejlonu pochodzi ze Sri Lanki, która przez setki lat nazywana była właśnie Cejlonem. Jest to obecnie państwo, które słynie z uprawy setek różnorodnych odmian herbaty, które różnią się smakiem aromatem, a nawet wyglądem. Regularne spożywanie herbaty cejlońskie jest wyjątkowo korzystne dla naszego zdrowia. Herbata cejlońska jest bogata we flawonoidy, które bardzo pozytywnie wpływają na nasz organizm. Wychwytują one wolne rodniki odpowiadające za starzenie się organizmu, a także skutecznie zapobiegają rozwojowi miażdżycy i zapobiegają zakrzepicy krwi.

Herbata cejlońska przynosi również korzystne efekty pod względem eliminowania nadciśnienia. Spożywanie niewielkiej filiżanki tego napoju do posiłku sprawia, że pobudzone zostanie wydzielanie soków trawiennych i łatwiej będzie nam strawić spożyty pokarm i poczuć się znacznie lepiej nawet po spożyciu ciężkiego tłustego posiłku. Herbata cejlońska doskonale zadziała również podczas zatruć gdyż eliminuje bakterie znajdujące się w przewodzie pokarmowym.

 

ziołowa herbata na odchudzanie

Wspaniały zapach i wyjątkowy aromat

Herbaty cejlońskie cechują się najlepszy na świecie aromatem i smakiem, który jest pozytywnie oceniany przez największych koneserów tego napoju. Warto pamiętać, że w zależności od rodzaju herbaty i jej gatunku warto stosować się do zaleceń związanych z jej zaparzaniem. Dopiero wtedy jesteśmy w stanie wydobyć z herbaty najlepszy smak i aromat, który będzie przewyższał wszelkie inne herbaty jakie były przez nas spożywane do tej pory. Warto pamiętać, że herbaty sprzedawane w torebkach są zdecydowanie niższej jakości, a ich smak nie przypomina w niczym herbaty cejlońskiej, która jest najwyższej jakości. Liście przeznaczone na herbatę można podzielić ze względu na kategorie, które różnią się jakością.

Najlepszą kategorią jest Pekoe, Orange Pekoe, Flowery Orange Pekoe są to różne rodzaje małych liści, które są zbierane z najwyższych części krzewów herbacianych. Według specjalistów są to części rośliny, które gwarantują uzyskanie najlepszego napoju o najbardziej intensywnym aromacie i smaku. Drugą kategorią jest Broken Pekoe, Broken Orange Pekoe czyli rodzaje małych liści, które są mechanicznie łamane podczas produkcji. Z nich również można uzyskać aromatyczny napar jednak nie będzie on wyjątkowo dobry i mocny jak w przypadku poprzedniej kategorii. Następne poziomem jest Souchong czyli duże liście, które rosną i są zbierane są od dolnej części krzewu. Ostatnio kategorią jest pył herbaciany, który jest uznawany za najniższej jakości. To właśnie z pyłu herbacianego produkowana jest herbata ekspresowa. Jej zaletą jest przede wszystkim niska cena i możliwość łatwego dostępu popularny w sklepach i marketach. Warto jednak sięgnąć po herbatę cejlońską, która występuje w liściach i cechują się wyższą jakością gdyż dopiero wtedy będziemy w stanie docenić i wyczuć największe zalety tego napoju. Herbaty cejlońskie możemy zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych i online warto sięgnąć po zaufanych sprzedawców, którzy będą oferować nam produkty wysokiej jakości i nie będziemy narażeni na oszustwo czy na naciągnięcie na wysokie koszty.