Wybierz biżuterię dla ukochanej – poradnik

Gru 07, 15 Wybierz biżuterię dla ukochanej – poradnik

Cenny podarunek dla kobiety

Sezon karnawałowy za pasem, a przed nim – Boże Narodzenie, będące szczególnym czasem,w  którym pamiętamy o swoich bliskich i obdarowujemy ich prezentami, mającymi wyrazić nasze uczucia wobec nich. Mogą to być uczucia zupełnie platoniczne, takie jak wdzięczność, szacunek, a nawet czułość – na przykład wobec matki, siostry, córki. Dla ukochanej kobiety cenny podarunek będzie oznaką głębi żywionych wobec niej uczuć – namiętności, miłości, oddania. Jednym z najlepszych i chyba najstarszych prezentów, dawanych kobietom, jest biżuteria.

sklep z biżuterią Art-Jewels

Jednak wielu panów stając przed dylematem dokonania wyboru, zaczyna panikować. Obawiają się, że nie trafią w gust swojej wybranki, sprawią jej przykrość, a tym samym dowiodą, że nie znają jej tak dobrze, jak może ona tego oczekiwać. Trudnym wyborem może okazać się sam etap określenia, jaki rodzaj biżuterii chcemy podarować danej osobie – kolczyki, naszyjnik, pierścionek? A może bransoletę lub broszkę? I dalej – wybrać coś bardzo eleganckiego, czy raczej pasującego na większość okazji? Nie wspominając o kolorze, kształcie i tak dalej…

Mały poradnik w sklepie z biżuterią

Przede wszystkim – jeśli zupełnie tracimy głowę, warto poprosić o pomoc obsługę. To osoby, które doskonale znają asortyment, mają pojęcie, co jest kupowane najchętniej, co cieszy się szczególną popularnością, będą więc mogły służyć cenną radą. Dobrze jest jednak mieć chociaż zarys pomysłu, co planujemy kupić. Są pewne kryteria, które mogą być pomocne w określeniu, co wybrać dla danej osoby:

biżuteria oryginalna Art-Jewels

  • wiek – to oczywiste, że młodość rządzi się swoimi prawami. Im młodsza osoba, której chcemy sprawić prezent, tym luźniejszą formę można wybrać. Dla kobiet w średnim wieku można wybrać zarówno lżejsze sztuki biżuterii, nawiązujące kształtami do kwiatów czy owadów lub zwierząt, jak i bardziej stonowane formy, skupiające się na geometrii i klasycznych rozwiązaniach,
  • charakter – to bardzo ważny czynnik. Zupełnie inną biżuterię wybierze kobieta, która lubi być w centrum uwagi, a inną nieśmiała, delikatna dziewczyna. Lepiej na siłę nie narzucać komuś sztucznej formy – jeśli ktoś nie lubi rzucać się w oczy, będzie czuć się nieswojo w wyrazistej, przyciągającej uwagę kolii czy z ciężkimi, lśniącymi kolczykami lub pierścieniami.
  • styl – to może być kwestia dla panów najtrudniejsza. Generalnie chodzi jednak o to, czy dana osoba preferuje styl sportowy i wygodę, czy też stawia na szyk i elegancję. Dla tej pierwszej grupy wiszące kolczyki będą zawadą w aktywnym trybie życia, podobnie bransoletki z licznymi zawieszkami. Zamiast tego wybierz zabawne kolczyki przylegające do ucha, lekki naszyjnik na niedługim łańcuszku czy gładką bransoletę bez dodatkowych zdobień na osobnych zawieszkach.