Co powinieneś wiedzieć na temat wody kokosowej?

Paź 18, 17 Co powinieneś wiedzieć na temat wody kokosowej?

Wodę kokosową, w ciągu kilku ostatnich lat odkryło i pokochało mnóstwo osób. Sięgają po nią gwiazdy, sportowcy,celebryci, a swoją wciąż rosnącą popularnością cieszy się na całym świecie. Wodę kokosową obecnie można znaleźć w niemal każdym większym markecie, a na stałe zagościła ona w każdym sklepie z ekologiczną, naturalną żywnością. Nic dziwnego, woda kokosowa posiada wiele zaskakujących zalet, a jej wprowadzenie do codziennego jadłospisu urozmaici nasza dietę i wzbogaci ją o mnóstwo dobroczynnych składników odżywczych.

 

Czym jest woda kokosowa ?

Woda kokosowa pozyskiwana jest z młodych, zielonych owoców palmy. Wybierane są owoce 5-7 miesięczne, gdzie płyn jest najsmaczniejszy i najbogatszy w dobroczynne składniki. Bogaty w minerały i witaminy płyn trafia bezpośrednio z owocu do pojemnika lub kartonu, w który następnie jest transportowany i sprzedawany. Dzięki takim zabiegom możemy mieć pewność, ze jest on wartościowy i nie utracił swoich cennych składników w trakcie transportu. Woda kokosowa nie zawiera tłuszczu i jest łagodna, lekko słodkawa w smaku. Jej barwa jest przejrzysta, niekiedy mogą występować niewielki cząsteczki miąższu. Wodę kokosową należ pić bez podgrzewania tak by nie utracić cennych właściwości.

Jakie witaminy i minerały zawarte w wodzie kokosowej?

Woda kokosowa jest bogata w różnorodne witaminy i minerały, których obecnie w naszej diecie bardzo brakuje. Jest to świetne źródło witamin z grupy B min B1, B2, B3, B5 i B6, a także witaminy C, która dba o naszą odporność. Wśród mikroelementów wodzie kokosowej znajdziemy magnez, potas, wapń, fosfor. Co ciekawe, woda koksowa posiada elektrolity, które ilością i jakością odzwierciedlają niemal idealnie elektrolity w ludzkim organizmie.

 woda kokosowa bio

Komu polecana jest woda kokosowa?

Wodę kokosową poleca się  w szczególności osobom narażonym na długotrwały stres, a także tym cierpiącym na na anemię i hipokaliemię, czyli niedobór potasu. Co ciekawe woda kokosowa świetnie sprawdza się na kaca i szybko eliminuje jego uciążliwe objawy. Woda kokosowa pozytywnie oddziałuje także na pracę serca oraz na cały układ krwionośny obniżając ciśnienie krwi i poziom złego cholesterolu.  Podobieństwo elektrolitów do ludzkich sprawia, że woda kokosowa jest świetnym sposobem na szybkie nawodnienie. Powinny ją spożywać osoby zmagające się z wymiotami, biegunkami, a także sportowcy, którzy intensywnie pocą się na treningach.  Woda kokosowa ma także działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Wykazuje również działanie przeciwgrzybicze i antyalergiczne.

Woda kokosowa nie zawiera laktozy ani glutenu. Może być ona spożywana zarówno przez cukrzyków, osoby z nietolerancjami pokarmowymi, weganów i wegetarianów. Jest orzeźwiająca i świetnie nawadnia, co jest cenną właściwością zwłaszcza w upalne dni, gdy z potem tracimy dużą ilość elektrolitów i wody z organizmu. Woda kokosowa może być z powodzeniem spożywana nawet przez mniejsze dzieci ze względu, że zawiera kwas laurynowy, który występuje także w naturalnym mleku matki.

Warto sięgnąć po wodę kokosową aby uzupełnić niedobory witamin, nawodnić się i jednocześnie urozmaicić swoją dietę. Regularne spożywanie wody kokosowej przyniesie nam wiele zdrowotnych korzyści dlatego warto zdecydować się na jej zakup i cieszyć się prozdrowotnymi właściwościami każdego dnia. Bogactwo minerałów i witamin sprawia, że z każdym łykiem dbamy nie tylko o nasze zdrowie, ale również o nasz wygląd. Regularne spożywanie wody kokosowej poprawi wygląd naszej skóry, włosów i paznokci.