Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Wypróbuj domowy monitoring.

Kwi 08, 19 Zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Wypróbuj domowy monitoring.

Każdy z nas chce się czuć bezpiecznie we własnym domu. Często, więc inwestujemy w rozwiązania zwiększające poczucie bezpieczeństwa. Podstawowym elementem mogą być drzwi antywłamaniowe. Są trudne do sforsowania przez włamywaczy, dadzą nam czas na zawiadomienie odpowiednich służb. Podobnie jest z żaluzjami antywłamaniowymi, które dają równie dużą ochronę.

By jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo naszej rodziny i mienia warto zainstalować w domu monitoring. Wbrew pozorom nie jest to rozwiązanie przeznaczone wyłącznie dla firm czy bardzo bogatych ludzi. Każdy, kto odczuwa potrzebę zabezpieczenia swojej posesji, może zainstalować monitoring.

Bezpieczeństwo dla każdego

Bezpieczeństwo i monitoring

Firmy zajmujące się sprzedażą monitoringu posiadają oferty dla każdego zainteresowanego. Profesjonalny sprzęt może zakupić osoba prywatna chcąca dodatkowo zabezpieczyć swój dom i pozostałe części posesji. Może być to też właściciel firmy dowolnego rodzaju, dużego przedsiębiorstwa lub też niewielkiej firmy rodzinnej. Dostępne są też rozwiązania dla instytucji kulturalnych, muzeów, urzędów miejskich czy szkół. Każdy klient odnajdzie ofertę dostosowaną do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Podstawowym zadaniem monitoringu jest nagrywanie w wysokiej rozdzielczości tego, co dzieje się na posesji i dalsze odtwarzanie. Kolejne możliwości uzależnione są od wybranego sprzętu.

Doskonały, domowy monitoring

 

Decydując się na zakup monitoringu powinniśmy rozważyć kilka kwestii.  Po pierwsze dlatego, że producent, u którego kupimy sprzęt będzie zadawał nam ważne pytania. Na podstawie naszych odpowiedzi dobierze odpowiednie rozwiązania. Pierwszym zagadnieniem jest plan rozmieszczenia kamer. Musimy ustalić, jaki teren monitoring ma obejmować, co naszym zdaniem zasługuje na szczególną ochronę.

Kolejna sprawa to model rejestratora. Jakość nagrywania obrazu i przetwarzania go powinna być wysoka i proporcjonalna do ceny. Ważne są też takie czynniki jak prostota i łatwość obsługi oraz stabilne parametry pracy.  Dobrze, gdy rejestrator mieści się w założonym budżecie. Równie ważnymi elementami monitoringu CCTV są kamery i obiektywy. Warto ustalić, jaką czułość mają mieć kamery oraz jak szeroko i daleko mają obserwować. Do wyboru są też sposoby zasilania. Opcje są dwie, klasycznie z listwą zasilającą lub przez zasilacz buforowy. Druga opcja zasługuje na uwagę gdyż pozwala na pracę kamery przy braku prądu z sieci.

Duży wybór rozwiązań to możliwość dopasowania sprzętu do możliwości finansowych. W ustaleniu wszystkich szczegółów pomoże nam profesjonalny sprzedawca.

Zabezpieczenie domu i firmy

Zainstalowanie monitoringu w domu czy firmie nie musi być bardzo kosztowne. Producenci oferują dużą gamę produktów w różnych cenach. Zajmują się też montażem i ustawieniem wybranego przez nas rozwiązania. Cena zależy przede wszystkim od rodzaju sprzętu, ilości kamer i jakości nagrywanego obrazu. Wpływ ma też rodzaj zasilania i łatwość obsługi.