Wysyłka paczek do Anglii

Kwi 21, 16 Wysyłka paczek do Anglii

Zastanawialiście się czy są inne niż popularne sposoby na przerzucanie paczek czy tez innych przesyłek pomiędzy dwoma punkami na świecie? Szukałem innych metod na przesyłki do polski aniżeli te, które są normalnie praktykowane przez wszystkich. Chciałem znaleźć coś podobnego to sprawnie funkcjonującej społeczności, która pomaga ludziom i gdy przemieszczają się z jednego punktu do drugiego mogą zabrać ze sobą jakieś rzeczy do przewiezienia.

Nie mniej jednak nie udało mi się znaleźć podobnej firmy, (chociaż to oczywiście jest złe słowo), która oferowałaby podobne usługi, dzięki którym udałoby mi się ominąć kuriera albo innego przewoźnika, u którego czasami przewóz niektórych rzeczy nie jest ani szybki ani tani.

Niestety nikt chyba nie wpadł na pomysł zrealizowania podobnej inicjatywy. Nie mniej jednak wydaje się to całkiem dobry sposób, chociaż oczywiście nie ma na razie innej opcji niż korzystanie z komercyjnych systemów (np. angielska poczta) i usług firm transportowych.

Transport za ocean a europejski

Jeśli zastanawiałeś się, (chociaż nie wiem szczerze, czy jest to powód do zastanowienia) nad tym, jakie są różnice pomiędzy wysyłaniem paczek za ocean, czyli do USA a wysyłaniem pocztą do krajów europejskich to jestem w stanie odpowiedzieć na twoje pytania.

Paczki międzynarodowe pływają sobie czy też latają na rożnych długościach, w takim razie paczka musi przebyć inną drogą, co skutkuje innym czasem transportu. Jest to bardzo oczywiste, ale nie każdy sobie zdaje sprawę, że pewne różnice występują już nawet w transporcie pomiędzy europejskimi krajami. Nie mówiąc już o poczcie zamorskiej. Paczki zagraniczne, które mają trafić daleko za ocean muszą często przepłynąć dużą część drogi statkiem. Jest to oczywiście sytuacja, która doprowadza do znacznego przedłożenia czasu transportu. Dodatkowo w Ameryce dochodzi dodatkowa biurokracja z racji zamkniętych granic i braku odpowiedniego systemu, który by to usprawniał. Nie mniej jednak jest to możliwe i często praktykowane.

Sposoby na różne dziwne przesyłki

Poczta przewozi bardzo rożne rzeczy. Każdy ma różne potrzeby do zaspokojenia i inne rzeczy do wysłania. Jest to oczywista sprawa, ale czy zastanawialiście się, jakie paczki można traktować jako nietypowe? Każdy kurier z pewnością spotkał się z wieloma różnymi przesyłkami, które można traktować, co najmniej jako nietypowe. Na przykład sztandarowym przykładem jest przesyłanie akwarium albo nawet i dzieł sztuki.

karton dla paczki

Nie są to przecież rzeczy, które znajdują się wewnątrz paczki do Anglii. A przynajmniej nie takiej typowej. Słyszałem kiedyś o tym jak ktoś próbował przewozić prochy swoje ojca korzystając z usług kuriera. Wydaje się to także dość nietypową przesyłką. Kurier musi czasami nie reagować na to, co przewozi a po prostu to przewieźć. Bez gadania. Oczywiście uważam na to, by przedmiot, który jest nietypowy czy też wymaga specjalnego traktowania. Paczki do polski też potrafią zawierać rożne inne dziwactwa, o których czasami słyszymy i uważamy za nietypowe.

Przewozimy rowery. Jak?

Nie jest to wcale taka prosta sprawa, by odpowiednio zapakować rower po uprzednim przygotowaniu oraz wysłanie go w najlepszy i przede wszystkim najbezpieczniejszy sposób. Jak powinniśmy to zrealizować, aby przesyłanie roweru odbyło się spokojnie i szybko?

Wybrany przez was kurier do Anglii chciałby, aby taki rower był odpowiednio zapakowany i to w taki sposób, by nie przeszkadzał w transporcie oraz zminimalizować zagrożenie wystąpienia mechanicznych uszkodzeń podczas transportu. Jak to w takim razie zrealizować, by nie było żadnych nieprzyjemności spowodowanych tym stanem rzeczy?

Musimy zastanowić się jak zmniejszyć jako rozmiary. Być może odkręcenie kół albo kierownicy będzie najlepszym rozwiązaniem, jeśli chodzi o minimalizacje wymiarów. Dodatkowo musimy odpowiednio zabezpieczyć wszystkie wystające elementy. Być może użycie także odpowiednich materiałów, które będą amortyzować uderzenie spowodują, że kurier polska czy też każdy inny nie będzie obawiał się przewozić państwa przesyłek i zrealizuje to jak najszybciej.