Wybierz najlepszy system grzewczy

Wrz 09, 15 Wybierz najlepszy system grzewczy

Systemy kominowe a bezpieczeństwo

Coraz więcej ludzi decyduje się na budowę wolnostojącego domu rodzinnego. Wynika to z rosnącej chęci na spokojne życie z dala od miejskiego zgiełku, samodzielne podejmowanie decyzji związanej z zagospodarowaniem przestrzeni, a co za tym idzie wyznaczeniem miejsca na zrelaksowanie się w gronie rodziny. Wykończeniem takiego miejsca bez wątpienia jest kominek, który umila chłodne wieczory jak również generuje ciepło potrzebne do ogrzania powierzchni mieszkalnej. Gdy już zdecydujemy się na budowę kominka w naszym domu, nachodzą nas rozmaite pytania i wątpliwości. Najistotniejszym pytaniem, które nurtuje większość ludzi jest: czy systemy kominowe są bezpieczne.

systemy kominowe

Odpowiedź na to pytanie niesie za sobą dotychczasowy rozwój technologii, dzięki któremu systemy kominowe budowane są z nowoczesnych materiałów o wysokiej jakości, co wpływa na to, że są one szczelne, odporne na pożary, wilgoć, sadzę czy kwasy. Dodając do tego odpowiedni dobór wentylacji otrzymujemy nie tylko bezpieczne ale również funkcjonalne i wytrzymałe systemy kominowe. Warto jednak udać się do zaufanego specjalisty, który doradzi i dobierze nam odpowiedni dla naszego domu system kominowy.

Trudny wybór w ważnej kwestii

Jeżeli wśród członków rodziny zapadnie decyzja o chęci posiadania w swoim domu kominka, należy zastanowić się czy wybór powinien paść na komin systemowy czy na komin murowany. Jak powszechnie wiadomo, komin murowany składa się z wielu elementów, które generują często dość pokaźne sumy, do których doliczyć trzeba również koszty jakimi obciąży nas fachowiec, który podejmie się budowy takiego komina. Natomiast systemy kominowe, potocznie nazywane „gotowymi kominami”, wykonywane są z gotowych elementów, tzw. prefabrykatów, do których zalicza się miedzy innymi pustaki, rury, itp.

systemy kominowe

Wykorzystanie wyżej wymienionych prefabrykatów, umożliwia nam znaczne zredukowanie zarówno czasu montażu systemu kominowego jak również kosztów, które zmuszeni jesteśmy ponieść. Dodatkowym atutem jest także to, że zajmują one znacznie mniej miejsca, które tym samym możemy zagospodarować zgodnie z naszymi upodobaniami. Kwestią, która może zadecydować o wyborze komina systemowego jest niezaprzeczalnie fakt, iż gwarantują one bezpieczeństwo, co w przypadku kominów murowanych nie zawsze ma miejsce. Przy wyborze, pomóc mogą nam wykwalifikowani specjaliści, którzy zapoznają nas z zaletami i wadami poszczególnych opcji.