Wózki dziecięce – czym kierować się przy ich zakupie?

Maj 07, 18 Wózki dziecięce – czym kierować się przy ich zakupie?

Wózek dziecięcy jest podstawowym elementem, jaki należy zakupić dla małego dziecka. Wielu rodziców decyduje się na zakup wózka jeszcze na długo przed narodzinami dziecka. Obok łóżeczka, zabawek i akcesoriów takich jak smoczek czy butelka, wózek jest obowiązkowy. Dziś, wózki dziecięce są szczególnie atrakcyjne, ze względu na różnorodne dodatki. Producenci, do produkcji wózków, stosują coraz to lepsze i bardziej wytrzymałe materiały i tworzywa. Jednocześnie, skupiają się na zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i wygody. Różnorodność w wózkach dziecięcych jest ogromna.
Jak więc wybrać odpowiedni wózek dla naszego dziecka?

Wybór wózka dziecięcego – najważniejsze kryteria

Aby odpowiednio wybrać wózek dla dziecka, należy skupić się na kilku kryteriach. Przede wszystkim, rodzic musi zapewnić swojej pociesze bezpieczeństwo i wygodę. Wózek powinien być również dopasowany pod względem wieku i sylwetki dziecka.

  • Materiały użyte podczas produkcji – istotne jest, by przed zakupem upewnić się, że wszelkie materiały zostały wykonane z bezpiecznych tworzyw. Oprócz tego, należy wiedzieć, czy wózek będzie stabilny i posłuży nam przez kilka lat. Wszystkie materiały, jakie zostały zastosowane podczas produkcji, przekładają się na komfort w prowadzeniu wózka. Rączka musi być wygodna i obłożona miękkim materiałem. Poza tym, materiały muszą być dobrze przyszyte lub przymocowane jak najlepiej.
    Ważne jest, by nie trzeba było wymieniać wózka lub naprawiać go po kilku miesiącach użytkowania.
  • Waga wózka – jak wiadomo, pierwsze miesiące wychowywania maluszka mogą być bardzo trudne. Macierzyństwo wiąże się z noszeniem dziecka przez większą część dnia, co może powodować bóle pleców. Z tego powodu, należy szczególną uwagę zwrócić na to, ile waży wózek jaki chcemy kupić. Wózek dziecięcy powinien być bardzo lekki. Często bowiem, musimy wnosić go po schodach razem z dzieckiem czy przenosić go. Waga wózka ma duży wpływ na samo operowanie nim.
    Istotne jest również, by waga równomiernie rozkładała się w wózku. Dzięki temu, łatwo jest zachować stabilność, która gwarantuje bezpieczeństwo naszemu dziecku.
  • Koła stanowią jedną z ważniejszych części każdego wózka. Wybierając wózek, należy skupić się także na rozmiarze kół. Zarówno większe, jak i mniejsze koła mają swoje zalety i nadają się do określonego typu terenu. Małe koła są przeznaczone do powierzchni płaskich. Większe koła z kolei, znajdą swoje zastosowanie w terenie. Oprócz rozmiaru kół, rodzice mają wybór pomiędzy kołami pełnymi, a pompowanymi. Te pierwsze są nie do przebicia, dlatego nie trzeba martwić się o ich pompowanie. Drugi typ kół daje nam większą amortyzację podczas prowadzenia wózka, tym samym pozwalając na komfort leżącemu dziecku.
  • Rodzaj wózka – rodzice często mają dylemat, czy wybrać spacerówkę, gondolę czy wielofunkcyjny wózek. Jest to kwestia, która wiąże się przede wszystkim z kosztami. Przed podjęciem decyzji, musimy upewnić się, że wózek jest wygodny i może być regulowany. Typ wózka jest więc kryterium indywidualnym.
  • Dodatkowe elementy – wszelkie zawieszki, materiały, koszyczki i inne akcesoria, mogą zapewnić nam większą wygodę podczas użytkowania wózka. Ze względu na wiele rodzajów wózków, każdy rodzic może wybrać takie akcesoria, jakie według niego będą najbardziej przydatne.

Warto również dodać, że każdy wózek dziecięcy powinien być łatwy w obsłudze. Składanie wózka, montaż gondoli oraz fotelika – te wszystkie czynności powinny odbywać się szybko i sprawnie. Obsługa wózka nie może bowiem stanowić najmniejszego problemu dla rodziców.

wózek dziecięcy silvia

 

Wózek dziecięcy – jaki jest najlepszy?

W dzisiejszych czasach, mamy dostęp do wielu rodzajów wózków różnych producentów. Kolory poszewek, motywy, dodatkowe elementy oraz ogólna jakość wykonania wózka, to podstawowe kryteria, którymi należy się kierować wybierając wózek. Najlepszy wózek to taki, który będzie w pełni dopasowany do potrzeb rodziców i ich dziecka. W miarę lekki lecz stabilny, łatwy w obsłudze i przenoszeniu, będzie wygodnym i bezpiecznym środkiem transportu dla naszego dziecka. Najważniejszym aspektem w wyborze właściwego wózka, jest kierowanie się dobrem i komfortem dziecka.

Jeśli stoisz przed zakupem wózka dziecięcego, to polecamy zapoznanie się z ofertą bebe.sklepu – http://bebe.sklep.pl/wozki-dla-dzieci-niemowlat. Sklep posiada w swojej ofercie wygodne i sprawdzone modele takie m.in jak Silvia, Vulcano, Murano.