Wizyta u fryzjera – wyłącznie zabieg upiększający, a może coś więcej?

Lis 12, 15 Wizyta u fryzjera – wyłącznie zabieg upiększający, a może coś więcej?

Kobiety od zawsze uwielbiały dbać o swój wygląd – pielęgnować i udoskonalać zarówno to, co im się podoba i czego nie chcą w większym stopniu modyfikować, ale i zmieniać to, co nie do końca zadowala lub po prostu nuży. Włosy natomiast określa się mianem atrybutu kobiecości i nieistotne jest tu, czy są to długie, blond pukle czy krótko przystrzyżone, rude kosmyki – fryzura powinna być po prostu zadbana, schludna i atrakcyjna, a przede wszystkim pasująca do naturalnych uwarunkowań noszącej ją przedstawicielki płci pięknej.

Pielęgnacja włosów dzięki akcesoriom fryzjerskim

Kobiety uwielbiają więc odwiedzać fryzjerów, choć jednocześnie nieco obawiają się adeptów sztuki związanej z pielęgnacją włosów, którzy nie prezentują wystarczającego doświadczenia lub ponad opinię i wskazówki klientki wynoszą własne widzimisię i tworzą na kobiecych głowach niepożądane i niezrozumiałe konstrukcje. Dobry, sprawdzony i doświadczony fryzjer z wyczuciem smaku i gustem na poziomie to jednak niezwykle atrakcyjny i poszukiwany specjalista – jeśli więc raz zostanie odnaleziony, prawdopodobnie na dalszym etapie swojej kariery nie opędzi się już od klientek.

Nie ulega zatem wątpliwości, że wizyta u fryzjera, któremu można zaufać to moment wyczekiwany i upragniony – po spędzeniu kilkudziesięciu minut siedząc w salonowym fotelu można spodziewać się bowiem efektu zachwycającej fryzury, ale skorzystanie z kompleksowej pielęgnacji włosów stwarza również okazję do swego rodzaju… terapii! Z fryzjerem można przecież szczerze porozmawiać – zarówno opowiedzieć o troskach i problemach w pracy zawodowej, niesnaskach w relacji z partnerem, trudach wychowania dzieci, ale i podzielić się radosnymi faktami czy po prostu odprężyć się, śmiejąc do łez. W świecie, w którym nierzadko brakuje nam czasu na spokojną i głęboką rozmowę z domownikami czy przyjaciółmi, zwierzenie się fryzjerowi pozwala po prostu oczyścić się wewnętrznie, zaznając namiastki psychoterapii.

myjnie dla włosów

Komfort dzięki myjniom fryzjerskim

Wizyta u specjalisty do spraw włosów to jednak okazja nie tylko do psychicznego rozluźnienia. Zabiegi, w których centrum znajduje się skóra głowy są bowiem również niezwykle… przyjemne. Skalp to okolica ciała szczególnie unerwiona – wszelkie manewry w jego zakresie są więc silnie odbierane i rejestrowane przez układ nerwowy, a my zaznajemy dodatkowego komfortu. Wszyscy znamy przecież myjnie fryzjerskie – kąciki przypominające połączoną z wygodnym fotelem umywalkę, w których włosy oczyszcza się i pielęgnuje przed przystąpieniem do właściwego strzyżenia czy zabiegów koloryzacyjnych – możecie ja nabyć np. tutaj: http://www.vitalitys.eu/pl/174-myjnie-fryzjerskie. Moment, w którym fryzjer myje włosy klientowi to jedna z najprzyjemniejszych chwil podczas wizyty w salonie. Fryzjer nie skupia się bowiem wyłącznie na usunięciu z kosmyków kurzu, sebum czy resztek produktów do stylizacji, ale i wykonuje delikatny, choć energiczny i stymulujący masaż, który to pobudza liczne zakończenia nerwowe skalpu. Dzięki temu klient może rozluźnić się i zrelaksować, a nawet zapomnieć o trudnościach dnia codziennego. Każdemu z nas należy się bowiem chwila luksusowego odpoczynku.