Usługi dźwigowe – na czym polegają, jak wyglądają?

Lip 05, 18 Usługi dźwigowe – na czym polegają, jak wyglądają?

Dźwigi są najczęściej wykorzystywane przez firmy budowlane, które bez tych maszyn nie mogłyby na ogół funkcjonować. Maszyny te ułatwiają transport ciężkich i wielogabarytowych przedmiotów co znacznie usprawnia pracę. Najczęściej firmie budowlanej nie opłaca się zakup własnego dźwigu, dlatego też decydują się na jego wynajem. Najlepiej decydować się na współpracę z doświadczonymi usługodawcami dźwigowymi, których doświadczenie i pozycja na rynku są bezcenne. Pracownicy firmy oferującej takie usługi, doskonale wiedzą jak obchodzić się z dźwigiem, są również gwarantem bezpieczeństwa przewożonych przedmiotów.

W jakich sytuacjach potrzebny jest wynajem dźwigu?

Istnieje bardzo wiele rodzajów prac, w której niezbędna jest pomoc dźwigu. Mowa tutaj przede wszystkim o przeprowadzkach, remontach, budowie obiektów, transporcie czy też stawianiu bardziej zaawansowanych konstrukcji. Dlatego najczęściej wynajmem dźwigów będą zainteresowane firmy budowlane, magazyny, monterzy i instalatorzy, firmy spedycyjne, hale produkcyjne i wiele innych przedsiębiorców.

Firma dźwigowa niejednokrotnie jest jedyną szansą na wykonanie danej pracy i gwarantuje przyspieszenie jej trwania. Pracownik takiej firmy może załadować, przeładować oraz rozładować towar w określonym miejscu i czasie. Mowa jest najczęściej o bardzo ciężkich elementach, ważących nawet 15 ton. Na ogół dźwigi nie są w stanie podnieść więcej.

Większość firm dźwigowych współpracuje z firmami lokalnymi i skupia się na swoim własnym rejonie. Swoją ofertę kierują do firm i przedsiębiorców potrzebujących okazyjnie skorzystać z usług dźwigowych. Nieliczne firmy działają w szerszym zasięgu.

usługi hds wrocław

Na czym polegają usługi dźwigowe?

W sytuacji, kiedy firma dysponuje pracownikiem z uprawnieniami do prowadzenia dźwigu nie ma przeciwwskazań, aby mogła ona wynająć sam dźwig. W wielu firmach zatrudnia się taką osobę, co znacznie ułatwia pracę. Dźwig można wynająć na określoną ilość godzin albo dni. Pozwala to firmie która wynajmuje, przeprowadzić za jednym razem wiele prac.

Tak jak w przypadku każdego rodzaju wynajmu, trzeba w odpowiedni sposób zatroszczyć się o sprzęt, żeby nie został on zepsuty czy też uszkodzony, w innym wypadku z pewnością umowa wynajmu zobowiąże nas do pokrycia kosztów naprawy. Kolejna kwestia to odpowiednie garażowanie dźwigu. Maszyna musi być odpowiednio zabezpieczona i  uchroniona przed kradzieżą. W innym wypadku możemy narazić się na niewyobrażalne koszty i straty, bowiem dźwig to jedna z droższych maszyn na świecie.

Bardzo mało firm posiada swój własny dźwig, a dzieje się tak z  uwagi na bogatą ofertę firm oferujących wynajem dźwigu wraz z kierowcą. Nie opłaca się kupować tak drogiej maszyny, skoro bardzo łatwo można ją wynająć.  Często na takie usługi decydują się również osoby prywatne, najczęściej w trakcie przeprowadzki lub też remontu.