Suplementy diety a odchudzanie

Wrz 05, 17 Suplementy diety a odchudzanie

Niemal każdy marzy dziś o zgrabnej i wysportowanej sylwetce. Jednakże rzeczywistość bardzo często jest brutalna i zamiast pięknej figury mamy dużą nadwagę. Nic dziwnego, że wielu sięga wówczas po rygorystyczne diety, które jednak nie zawsze się sprawdzają. Możemy powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie i nie są one korzystne. Wszystko dlatego, że po powrocie do normalnego odżywiania może nastąpić i pewnie nastąpi efekt jo-jo. Ponadto pamiętajmy również o tym, że takie diety są też niezdrowe. Skoro tak weźmy pod uwagę również i suplementy diety czy odżywki, które mają wspomóc nasz program odchudzania. Czy rzeczywiście są one skuteczne i warto się na takie produkty decydować? A może jest wręcz przeciwnie i nie ma sensu wydawać na nie pieniędzy. Jak jest naprawdę?

Uzupełnienie jadłospisu

W pierwszej kolejności odnieść się trzeba do tego, o czym wielokrotnie mówią dietetycy. Tak więc suplementów diety czy też odżywek nie można traktować jako złotego środka. Te bowiem tak nie działają. Mogą być natomiast doskonałym uzupełnieniem naszego jadłospisu. Tak więc najwięcej zależy tutaj od naszej diety i to właśnie na niej skupić się powinien każdy, kto w najbliższej przyszłości ma zamiar stanąć do walki z nadwagą i zawalczyć o sportową sylwetkę.

Tłumienie apetytu i spalanie tłuszczu

Jak w związku z tym działają takie odżywki na odchudzanie? W zasadzie możemy wyróżnić ich dwa rodzaje. Tak oto jedne z nich tłumią nasz apetyt. Inne natomiast sprawiają, że tłuszcz spala się szybciej. W pierwszym przypadku trzeba zauważyć, że takie suplementy diety są supresantami apetytu, a więc powalają zwalczyć towarzyszące nam uczucie głodu. Składają się one ze składników, które oddziałują na mechanizmy głodu znajdujące się w podwzgórzu. Jest to o tyle ważne, że zjedzenie nawet niewielkiej porcji szybko zaspokaja nasz głód, a mózg otrzymuje sygnał, że żołądek jest już pełny. Spalacze tłuszczu, z więc tak zwane fat-burnery to natomiast suplementy diety, którzy przyczyniają się do tego, że tkankę tłuszczową spalamy szybciej. Mechanizm ich działania zależny jest natomiast od ich składników. Tak oto jedne podnoszą ciepłotę ciała, zwiększają wydatki energetyczne i zmuszają organizm do czerpania energii ze zgromadzonych zapasów. Inne natomiast blokują wchłanianie węglowodanów, dzięki czemu energia czerpana jest z zapasów zgromadzonych w tkance tłuszczowej.

Niska skuteczność?

W sieci nie brakuje opinii, że odżywki takie są mało skuteczne. Stosujące takie suplementy osoby zarzucają im, że mimo regularnej suplementacji wyniki są mizerne lub nawet nie ma ich wcale. Jest to jednak błąd w myśleniu. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że takie odżywki nie odchudzają same w sobie, a jedynie wspomagają ten proces, który bądź co bądź nie jest łatwy i wymaga od nas dużej ilości czasu. Jeżeli w związku z tym ktoś łyka takie tabletki, ale poza tym nie robi w zasadzie nic, na pewno nie schudnie, bo jest to niemożliwe. Poza odżywkami konieczna jest bowiem aktywność fizyczna, od której wiele osób walczących z nadwagą jednak stroni. Ponadto nie zapominajmy również, że nadal najważniejsza jest tutaj nasza dieta, która musi dostarczać nam mniej kalorii, aniżeli tego potrzebujemy. Wówczas na pewno będziemy chudnąć, choć oczywiście nie ma co spodziewać się tego, że w miesiąc schudniemy dziesięć czy piętnaście kilogramów, co jest nawet niezdrowe. Każdy, kto przystępuje do walki z nadwagą, musi nastawić się więc na walkę długofalową. Jeśli nie jesteście na to gotowi, nie ma sensu podejmować się procesu odchudzania, bo tkanki tłuszczowej na pewno Wam nie ubędzie.