Strój snowboardzisty – jak go skompletować

Paź 12, 18 Strój snowboardzisty – jak go skompletować

Snowboard to wspaniały sport zimowy, który wciąż przyciąga nowych fanów. Zanim jednak wybierzemy się na białe szaleństwo, warto zaopatrzyć się w odpowiedni strój, dzięki któremu będziemy mogli w całości oddać się naszej pasji i czerpać radość z zimowego wyjazdu, a przede wszystkim chronić nasze zdrowie. W sportowych emocjach nie możemy zapomnieć o tym, że najważniejsze na stoku jest bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników stoku. Wysokiej jakości specjalistyczna odzież sprawi, że nic nie rozproszy nas podczas zabawy na śniegu.

Jaki powinien być strój snowboardzisty?

Kompletny strój snowboardzisty powinien przede wszystkim składać się z nieprzemakalnych, ciepłych ubrań, ponieważ jego głównymi funkcjami jest chronić nas od zimna i wilgoci. Nie można w tym wypadku oszczędzać na jakości, zwłaszcza jeśli chodzi o kask i rękawice. Pamiętajmy, że jakość stroju jest w tym wypadku najważniejsza, ponieważ to od niej zależy komfort naszej jazdy. Głównymi elementami stroju na snowboard są nieprzemakalne spodnie i specjalna kurtka snowboardowa.

kurtka snowboardowa męskaPasjonaci jeżdżenia na desce mogą dodatkowo zainwestować w gadżety poprawiające wygodę jazdy, np. wielofunkcyjne bandany, szorty ochronne czy pady antypoślizgowe. Warto zadbać o najmniejsze szczegóły takie jak długie ciepłe, skarpety, czy specjalna bielizna termoaktywna, która zapobiega poceniu i utraty temperatury ciała.

Jakie funkcje spełniają pojedyncze elementy stroju snowboardowego?

Elementem ubioru, który najczęściej styka się ze śniegiem, są spodnie. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na nieprzemakalność tego stroju. W przypadku specjalistycznej odzieży nieprzemakalność podawana jest w milimetrach. Im wyższa jest ich liczba, tym lepsza jakość odzieży. Warto zwrócić uwagę na podklejane szwy, które jeszcze lepiej zabezpieczają nas przed wilgocią, dodatkowe ocieplenie, oddychającą tkaninę i rękaw śnieżny.

Kolejną częścią garderoby jest kurtka snowboardowa. W jej przypadku bardzo ważna jest zarówno nieprzemakalność (powinna wynosić przynajmniej 8 tys. mm słupa wody), jak i przepuszczalność powietrza. Odpowiednie właściwości sprawią, że utrzymujemy stałą temperaturę ciała i ograniczymy nadmierne pocenie. Co za tym idzie zgrzanie, wystawienie się na srogi wiatr i ryzyko zachorowania. Przy zakupie kurtki snowboardowej warto zwrócić uwagę na to, czy posiada tzw. fartuch śnieżny, czyli przypinane wewnątrz zabezpieczenie przed śniegiem, dodatkową wyściółkę ocieplającą, podklejane szwy, duży, regulowany kaptur, który zmieści się na kask.

Nieodłączną częścią stroju snowboardzisty są rękawice. Przede wszystkim muszą być jak najbardziej wytrzymałe i posiadać wysokie parametry odporności na wodę. Na rynku występuje wiele różnych rodzajów rękawic, a wybór zależy od naszych preferencji i warunków, w jakich będziemy jeździć. Do wyboru są rękawice z wysokim i krótkim mankietem, pięciopalczaste i dwupalczaste, cienkie i grube.

Ostatnią już częścią wyposażenia, która coraz bardziej zyskuje na popularności, w ostatnim czasie jest bielizna termoaktywna. Dzięki swoim właściwościom bielizna termoaktywna utrzymuje optymalną temperaturę ciała bez względu na warunki pogodowe, utrzymuje doskonały mikroklimat dla skóry, odprowadza pot na zewnątrz, utrzymuje skórę suchą.

Podsumowując, jadąc na zimową wyprawę, nie zapomnijmy o tym, aby wyposażyć się w wysokiej jakości odzież, która zapewni nam komfort na stoku. Pamiętajmy, żeby przy zakupie odzieży sportowej zwracać uwagę przede wszystkim na jakość — dobry materiał, z którego wykonane są ubrania, sprawi, że będą nam służyły na lata, a ponadto zapewni nam ogromną wygodę, dzięki czemu będziemy mogli się skupić jedynie na czerpaniu radości z białego szaleństwa.