Rodzina Kross Evado – czym się wyróżnia?

Lip 24, 18 Rodzina Kross Evado – czym się wyróżnia?

Flagowa rodzina rowerów polskiej marki, najczęściej wybierane modele ze względu na stosunek jakości do ceny, uniwersalne jednoślady…różnie określa się serię jednośladów Kross Evado. Z pewnością jednak nie można przejść obok nich obojętnie szukając roweru crossowego dla siebie czy na prezent.

Konstrukcja i wyposażenie

Rowery z rodziny Evado oparte są na aluminiowej ramie zapewniającej komfortową pozycję za kierownicą. Przewody poprowadzone są w jej wnętrzu, dzięki czemu nic się nie plączę. Producent przewidział możliwość zamontowania bagażnika oraz błotników, które nie są montowane fabrycznie. Za to w zestawie znajdziemy dobre komponenty marki Shimano. Z roku na rok montowane są co raz lepszy napęd i w aktualnych modelach znajdziemy 24-stopniową przerzutkę.

Hamulce różnią się w zależności od modelu. W niższych montowane są hamulce V-break, jednak wyższą cyfrą Kross montuje hamulce tarczowe, które wyróżniają się nie tylko lepszą siłą hamowania, ale i bardziej bezawaryjnym użytkowaniem. W modelu 5.0 natomiast znajdziemy hamulce hydrauliczne. Na plus można również zaliczyć amortyzator oraz komfortowe siodełko. Oczywiście rower dostępny jest w wersji damskiej, jak i męskiej oraz w kilku wariantach kolorystycznych, między innymi w graficie, czerni czy w odcieniach niebieskiego. Doczekaliśmy się już 5 edycji- od pierwszego modelu 1.0 do najnowszego 5.0 i każda kolejna edycja jest co raz lepsza.

Zalety

Choć nie jest to rower dla bardzo zaawansowanych użytkowników to sprawdzi się doskonale w terenie. Gwarantują to spore, 28- calowe opony, które poradzą sobie, gdy zjedziemy z asfaltu. Przyjemnie więc będzie wybrać się z Evado za miasto. Jednak jest to rower uniwersalny i nie brakuje mu niczego, aby korzystać z niego codziennie jeżdżąc po mieście. Po zamontowaniu błotników nie musimy obawiać się, że dojedziemy zachlapani do pracy czy na spotkanie z przyjaciółmi.

W przypadku dłuższych dystansów nie trzeba martwić się o ból pleców, gdyż układ ramy zapewnia ergonomiczną pozycję ciała rowerzyście. Niewątpliwie do zalet należy również zaliczyć hamulce tarczowe. Ze względu na ich specyfikacje jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne, gdyż gwarantuje krótką drogę hamowania w każdych warunkach pogodowych.  Aluminiowa rama zapewnia niską wagę roweru.

Uniwersalność

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie marki Kross pozwoliło stworzyć serię przemyślaną. Konstruktorzy trafnie dobrali komponenty- w rozsądnej cenie cała seria charakteryzuje się znakomitą jakością. Nie zapomniano o wygodzie jazdy, co jest częstym błędem, gdy patrzymy tylko na parametry techniczne.

Rowery sprzedawane są w wersji “gołej”, a przez to są stosunkowo lekkie, co docenią rowerzyści chcący poszaleć za miastem. W takiej wersji seria jest szybka i zwrotna. Typowe wyposażenie rowerów trekkingowych takie, jak (obowiązkowe) oświetlenie, bagażnik, błotniki i podpórka musimy dokupić osobno i nadać dzięki temu mu nieco bardziej miejski charakter przy okazji wybierając to, co nam się podoba.

Modele Kross Evado zostały sprawdzone już przez dziesiątki rowerzystów i przejechały wiele kilometrów. Obecne są na polskim rynku już od ładnych paru lat i nadal cieszą się niesłabnącą popularnością. Polecane są jako uniwersalne rowery dla tych bardziej aktywnych, jak i niedzielnych rowerzystów.

Przemawia za nimi bardzo dobry stosunek jakości do ceny, jak i to, że kupując jeden z nich wspieramy polskiego producenta. Są trochę, jak kameleon przystosowując się do warunków w jakie je zabierzemy. Z czystym sumieniem można polecić modele Kross Evado wielu początkującym i średnio-zaawansowanym rowerzystom, którzy z pewnością będą zadowoleni z wyboru.


Zobacz wszystkie rowery z serii Kross Evado w sklepie Królestwo Rowerów.