Outlet odzieżowy i nie tylko

Wrz 23, 19 Outlet odzieżowy i nie tylko

Obecnie outlety nie wyglądają już tak jak kiedyś. Nie oferują one jedynie uszkodzonych fabrycznie swetrów i jeansów. Często możemy w nich znaleźć również marki z najwyższej półki.

Przyciąga to wielu klientów, którzy oczekują świetnych ofert na luksusowe przedmioty. To naprawdę ogromny biznes. W samych Stanach Zjednoczonych w 2014 roku było ponad 12 796 punktów wyprzedażowych, których sprzedaż szacowana była na 31–42 mld dolarów. W Polsce to również ogromny biznes, który warto poznać.

Czym jest outlet?

Sklepy tego typu po raz pierwszy pojawiły się we wschodnich Stanach Zjednoczonych w latach 30. XX wieku. Sklepy fabryczne zaczęły oferować pracownikom towary uszkodzone lub nadwyżki po niskiej cenie. Po pewnym czasie klientela poszerzyła się o osoby, które nie były pracownikami. W 1936 roku firma Anderson-Little (marka odzieży męskiej) otworzyła sklep wyprzedażowy niezależny od istniejących fabryk. Do lat siedemdziesiątych głównym celem outletów odzieżowych było usuwanie nadmiaru wyprodukowanych lub uszkodzonych towarów.

Obecnie outlety są całkowicie niezależne od fabryk. Znajdziemy w nich towary różnych marek i firm. Mogą tam się znajdować modele delikatnie uszkodzone, np. z pojedynczym zamiast podwójnym szwem. Możemy tam też znaleźć końcówki kolekcji lub modele z poprzednich sezonów. Zdarzają się też produkty, które wcześniej znajdowały się na wystawach, lub ostatnie modele w danym rozmiarze.

ecco lavard outletPomimo tego, że outlety kojarzymy przede wszystkim z odzieżą, to powinniśmy pamiętać, że możemy w nich kupić znacznie więcej. W dzisiejszych czasach możemy tam też nabyć akcesoria AGD, RTV i inne gadżety elektroniczne.

Outlet pozwala zaoszczędzić pieniądze

Outlety są niezwykle popularne ze względu na to, że pozwalają klientom uzyskać bardzo korzystne zniżki. Według Value Retail News sklepy tego typu zgłaszają średnio obniżanie cen swoich produktów o 38%. Być może nie jest to tak dużo, jak sobie wymarzyliśmy, ale zdecydowanie pozwala już zaoszczędzić pieniądze. Inne badanie przeprowadzone przez Consumer Reports, w którym testerzy kupowali i porównywali podobne produkty z outletów i zwykłych lokalizacji, wykazało, że większość towarów w sklepach tego typu była od 3% do 72% tańsza niż w punktach sprzedaży detalicznej. To ogromna zaleta, która przyciąga do tych sklepów tłumy.

Musimy jednocześnie pamiętać, że zaszaleć możemy zarówno w outlecie, jak i zwykłym centrum handlowym. Pomimo tego, że produkty są tutaj tańsze, to jeżeli damy się porwać zakupom, możemy wyczyścić swoje konto. Zwłaszcza, że w takich miejscach możemy znaleźć wiele produktów od różnych producentów. Atrakcyjne ceny sprawiają, że chętniej decydujemy się na zakup. Warto więc uważać, żeby nie przesadzić.

Outlet podkreśla Twoją wyjątkowość

ecco lavard outletWiele osób uwielbia outlety, ponieważ pozwalają nabyć ubrania, które są wyjątkowe. Bardzo często nie ma w nich całej rozmiarówki danego modelu. Znajdziemy tam ubrania nawet sprzed kliku sezonów. Możemy tam odnaleźć ponadczasowe perełki i wyjątkowe egzemplarze, których nie dostaniemy nigdzie indziej. Często pytamy naszych przyjaciółek czy znajomych, skąd mają daną bluzkę czy spódnicę. Jeżeli słyszymy, że jest sprzed 3 sezonów jest nam niezwykle przykro, ponieważ wiemy, że zakup jej jest praktycznie niemożliwy. No chyba, że udamy się do outletu. Tam można znaleźć prawdziwe perełki.

Dzięki temu, że w outlecie znajdziemy wiele modeli z różnych kolekcji, mamy przegląd naprawdę różnych rozwiązań, każdy znajdzie coś dla siebie. Często jest tak, że kiedy wchodzimy do sklepów w danym sezonie to mamy całe rozmiarówki podobnych do siebie ubrań. Jeżeli w danym sezonie trendy nie pasują do naszej sylwetki czy gustu, to nie możemy znaleźć niczego sensownego. Jednak w outlecie odzieżowym na pewno nie będziemy mieli tego problemu.

Jeżeli mamy dość tego, że zakładamy nową bluzkę i za chwilę wpadamy na kogoś w dokładnie tym samym ciuchu, to outlet będzie dla nas wybawieniem. Kiedy znajdziemy tam perełkę, która wygląda na nas zjawiskowo, to bardzo mało prawdopodobne jest, że za chwilę zobaczymy kogoś w tym samym ciuchu. Możemy poczuć się naprawdę wyjątkowo.