Oświetlenie LED do biura – komfort dla pracownika, oszczędność dla pracodawcy

Lis 19, 18 Oświetlenie LED do biura – komfort dla pracownika, oszczędność dla pracodawcy

Warto wiedzieć, że  inwestowanie w oświetlenie LED w swoim biurze z wielu powodów jest niesamowicie korzystne. Przede wszystkim dlatego, że niesie to za sobą ogromne oszczędności. Żarówki typu LED są niesamowicie trwałe, ponadto zużywają dużo mniejszą ilość energii niż standardowe oświetlenie. Poza tym stwarzamy przyjazną i komfortową atmosferę dla nas samych, jak i dla naszych pracowników, co wpływa na ich chęć do pracy, samopoczucie i budowanie zespołu, co niezwykle wpływa na atmosferę w pracy, a także wydajność pracowników.

Jako pracodawcy jesteśmy wręcz zobowiązani zapewnić jak najlepsze warunki do pracy zatrudnionym przez nas ludziom. Co więc możemy zrobić, aby poprawić swoją jakość pracy?

Dlaczego odpowiednie oświetlenie w miejscu pracy jest ważne?

Ciągły rozwój i praca nad oświetleniem LED, powoduje, że coraz więcej posiada je w domu, w oświetleniu ulicznym czy co najważniejsze w firmach. Odpowiednie oświetlenie LED, można wybrać niezależnie od tego w jakiej branży działamy. Komfort naszych oczu, zwłaszcza jeśli pracujemy przy komputerze jest kluczowe dla naszego zdrowia, a także wydajności pracowników. Firma decydując się na zamontowanie oświetlenia LED oszczędza na energii elektrycznej nawet 70% w porównaniu do standardowego oświetlenia.

oświetlenie dla biur

Oświetlenie LED może być rozmieszczone punktowo, jako element dekoracyjny, który podkreśla estetykę wnętrza, ale także odgórnie, jako główne źródło światła. Pamiętajmy, że w przypadku pracowników, którzy większą część dnia spędzają przed komputerem muszą być spełnione normy co do natężenia oświetlenia, które wyrażone jest w luksach (lx). Tak więc blat biurka powinien być oświetlony na poziomie 500 lx, z kolei bezpośrednie otoczenie może mieć niższe natężenie – 300 lx. Oświetlenie biurowe LED, zarówno użytkowe, jak i dekoracyjne będzie tworzyło przyjazny klimat w miejscu pracy, a jest to jedna z głównych przyczyn rozwoju firmy i budowaniu zespołu.

Dlaczego warto wybrać firmę Luxon?

Firma Luxon od 2007 roku produkuje i wdraża na rynek oprawy oświetleniowe oparte o technologię LED. Swoją działalność opiera na projektowaniu oraz produkcji lamp na bazie starannie wyselekcjonowanych komponentów o najwyższej efektywności i jakości. Duże doświadczenie i precyzja wykonania i wiedza, sprawiają, że wybór tej marki jest dla nas dobrą opcją. Firma ma w swojej ofercie oświetlenie skierowane do biur, obiektów handlowych i przemysłowych, a także budynków użyteczności publicznej oraz oświetlenie do zastosowań specjalnych. Na zamówienie przygotowane może zostać także  oświetlenie odzwierciedlające indywidualne wymagania klienta pod względem barwy światła, jasności, sterowania i zasilania.

Już 10 lat temu Luxon była pionierem w swojej branży i pierwszą polską firmą produkującą oświetlenie w technologii LED na potrzeby dużych inwestycji biurowych oraz przemysłowych. Od początku działalności oferuje najlepsze oprawy oświetleniowe zastępujące świetlówki, zarówno w oprawach natynkowych, jak i w sufitach podwieszanych. Współpracujemy z najlepszymi uczelniami technicznymi, naukowcami, co sprawia, że dostarczane produkty oświetleniowe są innowacyjne, a także charakteryzują się najwyższą jakością. Pamiętajmy, że oświetlenie typu LED jest dużo bardziej trwałe niż standardowe rozwiązania, dlatego jest to inwestycja na lata, która skutkuje ogromnymi oszczędnościami dla naszej firmy, a ponadto nadaje biurom nowoczesnego designu.

oświetlenie w biurze

Podsumowanie

Ważne jest to, że w pracy spędzamy większą część dnia, więc dobre oświetlenie naszego stanowiska wpływa nie tylko na wygodę w pracy i sprawia, że mniej się męczymy i jesteśmy bardziej wydajni, ale przede wszystkim ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie. Oświetlenie w miejscu pracy jest jednym z podstawowych czynników branych pod uwagę przez inspektorów BHP. Są też odpowiedzialne za  naszą jakość pracy, za nasze samopoczucie, za naszą wygodę widzenia, wydolność wzrokowa, brak poczucia zmęczenia i bezpieczeństwo. Nieodpowiednie oświetlenie w miejscu pracy może zmniejszać zdolność do efektywnej pracy, szybsze zmęczenie, a także utratę zdrowia (chroniczne bóle głowy, suchość oczu) i wzroku (powiększenie się wad wzroku). Dlatego z pozoru mało istotna kwestia, jaką jest oświetlenie, wbrew pozorom jest niesamowicie istotna.