Ochrona dla Twojego słuchu

Paź 06, 15 Ochrona dla Twojego słuchu

Wiele mówi się o ochronie słuchu. O ile kiedyś nie miało to większego wpływu i nikt nie zastanawiał się nad takimi rzeczami jak BHP to dzisiaj panują restrykcyjne przepisy, które nakazują noszenie specjalnego sprzętu chroniącego nasz słuch. Najpopularniejszym z nich oprócz stoperów dostępnych w każdej aptece są nauszniki ochronne. W przeciwieństwie do zatyczek do uszu nie powodują one zatkania kanału słuchowego dzięki czemu są zdrowsze. Na stronie http://www.bhp-gabi.pl/k76,ochrona-sluchu-nauszniki-elektroniczne.html znajdziemy ciekawe przykłady zastosowania takich produktów. Nauszniki są dużo droższe od jednorazowych zatyczek jednak mogą służyć nam nawet przez kilka lat o ile są dobrej jakości.

Ucho nie jest z gumy

Czym powinniśmy się kierować kupując zatyczki albo nauszniki? Przede wszystkim zdolnością do obniżenia natężenia dźwięku docierającego do naszych uszu. Poza tym ważna jest jakość wykonania ponieważ podobnie jak w przypadku innych produktów ważna okazuje się trwałość. Nie bez powodu sklepy zajmujące się sprzedażą BHP mają w swojej ofercie produkty firm zachodnich jak i rodzimych producentów. Ale najważniejsza jest aktywna ochrona narządu słuchu przez hałasem.

Typowe nauszniki ochronne

Walczyć z nadmiernym dźwiękiem należy nie tylko w pomieszczeniach produkcyjnych gdzie maszyny wydzielają znaczną ilość decybeli ale także w innych miejscach gdzie dopuszczalny poziom hałasu został przekroczony. Dla robotników przeznaczone muszą być znaczne środki na produkty ochrony osobistej jednak w perspektywie czasu lepiej jest chronić się przed szkodliwymi warunkami pracy niż leczyć choroby powstałe na skutek wystawiania się na takie czynniki. Witryna http://www.bhp-gabi.pl/k75,ochrona-sluchu-zatyczki-do-uszu.html prezentuje kilka rodzajów produktów stworzonych dla ochrony słuchu. Zalecamy zapoznanie się z tematyką BHP i kierowanie się nie podczas wyposażania swoich pracowników. Nie tylko unikniemy kary pieniężnej ale będziemy zadowoleni, że nasi podwładni przystępują do pracy przygotowani.