Nici jako podstawa zestawu szyjącego

Sie 26, 19 Nici jako podstawa zestawu szyjącego

Tak naprawdę nici zastosowanie znajdują w różnego rodzaju branżach. Są niezwykle przydatne zarówno przy produkcji obuwia i odzieży, jak i mebli, które wyposażone są w obicia.

Na szeroką skalę wykorzystywane są więc w wielu firmach, halach produkcyjnych i punktach krawieckich. Jako produkt łatwo dostępny, nici równie często kupowane są też w ramach kompletowania domowego zestawu szyjącego.

 

Posługiwanie się nimi nie jest przecież skomplikowane. W wielu sytuacjach to właśnie one ratują na ostatnią chwilę wybraną przez nas kreację. Drobne uszkodzenia materiału, przedarte ubrania czy dziurawe spodnie – dzięki niciom naprawimy je wszystkie.

Można więc uznać, że podstawę każdego zestawu szyjącego powinny stanowić właśnie nici. Najlepiej takie, które w zależności od naszych umiejętności nadają się do szycia ręcznego lub na maszynie. Nie bez znaczenia pozostaje również ich szeroki wybór kolorystyczny. Swój domowy zestaw do szycia najlepiej wyposażyć w białe, czarne, ale i różnokolorowe rodzaje. Dzięki temu będziemy mieli możliwość dokładnego dopasowania ich do barwy naprawianego lub szytego ubrania.

Rodzaje i zastosowania nici

Gdy mówimy o szyciu, pierwsze co przychodzi nam na myśl, to oczywiście nici. Bez nich żadne tego typu prace nie  mogą się odbyć. Z olbrzymim prawdopodobieństwem zaraz po zakupie maszyny do szycia, nici będą kolejnym elementem za którym zaczniemy się rozglądać. Zarówno ich ilość, jak i rodzaje są jednak na tyle zróżnicowane, że ciężko zdecydować się na konkretny typ. Tym bardziej, że na opakowaniach zazwyczaj umieszczane są oznaczenia, które nie dla wszystkich są zrozumiałe. By wiedzieć na co się zdecydować i który rodzaj nici kupić, musimy dokładnie wiedzieć czego tak naprawdę potrzebujemy. Co więcej, warto zapoznać się z podstawowymi kategoriami produktu.

wyroby pasmanteryjne

Nici do szycia są dziś dostępne w tysiącach egzemplarzy.

I tak wyróżniamy nici do szycia ręcznego, nici techniczne, nici do obuwia, a także nici krawieckie oraz nici do szycia zdobniczego. Nici szwalnicze, to oczywiście specjalny rodzaj przędzy, używany zazwyczaj do maszynowej pracy. W trakcie produkcji są one kolejno gotowane, opalane, marceryzowane, a następnie barwione i nabłyszczane.

Większość wykonywana jest z poliestru, tak by były jak najmocniejsze, trwałe i wytrzymałe. Nie oznacza to jednak, że nici nie produkuje się też z naturalnych włókien, na przykład bawełny czy lnu.

Gdy mówimy o numeracji nici, zasady są tu dość proste i zrozumiałe. NM 10-24, to nici grube, NM 30-50, to nici średnie, a NM 60 i więcej, to po prostu nici cienkie. Gdy mamy zamiar zaopatrzyć się w nici do szycia na maszynie, najlepiej wybierzmy grubość między 100, a 120.

Zestaw nici w pasmanterii online

Większość z nas zestawem nici ratuje się w sytuacjach drobnych uszkodzeń materiału. Wystarczy wtedy igła z nitką i praca ręczna. Co niektóre panie domu potrafią jednak szyć na maszynie. Nie wykonują na niej poszczególnych drobnych poprawek, ale tworzą własne projekty. Na przykład przebranie na bal karnawałowy dziecka. Strój uszyty samodzielnie z wykorzystaniem własnej kreatywności i zdolności, to powód do dumy!

By móc jednak pracować w ten sposób musimy mieć odpowiednie narzędzia – zestaw igieł no i oczywiście nici. A ze względu na to, że różne ubrania różnią się między sobą kolorystyką, warto mieć w zanadrzu nici o wielu barwach. Gdzie kupić wszystkie potrzebne produkty do szycia? Oczywiście po takowe możemy udać się do miejscowej pasmanterii. Gdy jednak zakupy wolimy robić przez Internet wystarczy włączyć komputer i odwiedzić pasmanterię internetową.

Na stronie kasmanteria.pl znajdziemy szeroki wybór nici o różnorodnych odcieniach. Na spokojnie będziemy mogli zastanowić się nad zestawem, który planujemy skompletować. Poczytamy o przeznaczeniu kolejnych produktów i dopasujemy je do własnych potrzeb. Proste w obsłudze zamówienie i szybka przesyłka sprawią, że paczkę z całym zestawem dostaniemy w ciągu kilku dni. Ogromny wybór, najwyższa jakość produktów, no i oczywiście całkowita wygoda zakupów – to tylko niektóre z zalet takiego rozwiązania.