Najpopularniejsze produkty do makijażu ust

Lip 16, 19 Najpopularniejsze produkty do makijażu ust

Kosmetyki do makijażu ust to zdecydowanie jedna z najbardziej kolorowych i różnorodnych kategorii w asortymencie drogerii internetowych. Właściwie każdy producent działający w obrębie popularnej „kolorówki” proponuje swoim klientkom co najmniej kilka różnych wariantów produktów do ust, od delikatnych pomadek nude i subtelnych błyszczyków, po matowe pomadki w płynie, klasyczne szminki i kredki ułatwiające podkreślenie konturu ust. W każdej z wymienionych kategorii pojawiają się jednak te, które nadzwyczaj wyraźnie wybijają się ponad konkurencję i zdobywają zainteresowanie całej branży beauty, zyskując status kosmetyków kultowych. Jakie produkty do makijażu ust są dziś najpopularniejsze i którymi zdecydowanie warto się zainteresować?

Kredki do ust

Niezbędne do podkreślania konturu ust i optycznego powiększania ich powierzchni, kredki do ust to zdecydowanie jeden z tych produktów, które warto mieć w swojej kosmetyczce. Już zwyczajna kredka w kolorze nude zbliżonym do naturalnego koloru wargi znacząco ułatwia wykonanie perfekcyjnego, minimalistycznego makijażu. Wystarczy, że wypełnisz nią kontur i powierzchnię warg, delikatnie wmasujesz pocierając usta o siebie i wykończysz błyszczykiem bądź balsamem, a Twój idealny, subtelny kolor doskonale dopełni minimalistycznego makijażu. Kredka to też niezawodny sposób na powstrzymanie pomadek przed „wyciekaniem” poza wyrysowany kontur ust – jeśli masz wrażenie, że Twoje pomadki nie trzymają się na ustach najlepiej i po jedzeniu czy piciu nieestetycznie wychodzą poza kontur ust, spróbuj przed ich nałożeniem obrysować usta kredką, a makijaż ust stanie się o wiele trwalszy i bardziej elegancki.

Najpopularniejsze kosmetyki w tej kategorii? Dużą uwagę wizażystów w Polsce przykuwają obecnie konturówki Golden Rose i L.A.Girl USA, które oferują największy wybór kolorów, wysoką jakość produktu i przystępną cenę ułatwiającą budowanie pokaźnej kolekcji.

Matowe pomadki

Ostatnie kilka lat w makijażu ust stoi pod znakiem matowych pomadek w płynie. Zachwycające kolorystycznie pomadki Lime Crime, niezwykle trwałe propozycje marki Ofra, czy wyraziste pomadki od Jefree Star zdecydowanie podbiły serca wizażystów i wielbicielek mocnego i długotrwałego makijażu ust. Pomadki matowe znane są w świecie makijażu nie od dziś – te dostępne w formie klasycznej szminki w kolekcji Golden Rose są najlepszym dowodem na to, że moda lubi powracać także w kwestii kosmetyków, a trwałość i elegancja, jaką gwarantują pomadki matowe nigdy nie staje się niemodna.

Klasyczne szminki

W nawiązaniu do wspomnianych już, klasycznych szminek w tubce od Golden Rose, różnorodność jaką oferują najlepsze marki pokazuje, że makijaż ust zawsze będzie zajmował bardzo ważne miejsce w świecie makijażu i że dobrze podkreślone usta to podstawa eleganckiego wykończenia nawet codziennego make-upu. Kremowe, satynowe i błyszczące wykończenia nie konkurują tu ze sobą, a wręcz przeciwnie – doskonale uzupełniają się, tworząc w przekroju niezwykle różnorodną ofertę pomadek, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Co ciekawe, do kategorii tej coraz częściej wkraczają także pomadki w płynie, niegdyś spotykane tylko w formie delikatnych błyszczyków, a później także intensywnych kolorystycznie pomadek matowych. Najwyraźniej jednak wizażyści doceniają łatwość aplikacji i większą trwałość pomadek nakładanych z pomocą specjalnego aplikatora.

Którymi produktami warto zainteresować się w tej kategorii? Zdecydowanie dużą uwagę przykuwają w ostatnich latach pomadki Anastasia Beverly Hills, HUDA Beauty i Milani Cosmetics. Jeśli szukasz trwałości i dużego wyboru kolorów, marki te z pewnością Cię nie zawiodą.

Ponadczasowe błyszczyki

Błyszczyk – makijażowy relikt lat 90 po raz kolejny powraca do łask wizażystów i wielbicielek delikatnego make-upu, które dziś wykorzystują błyszczyki nie po to, by stworzyć efekt niezwykle mokrych ust, a jedynie delikatnie podkreślić ich naturalne nawilżenie. Producenci coraz częściej starają się wręcz, by błyszczyki były pełne substancji nawilżających, dzięki którym nie tylko podkreślisz naturalne piękno swoich ust, ale też odżywisz je i odbudujesz, tworząc idealną bazę pod stosowanie cięższych pomadek w przyszłości. Bezbarwny błyszczyk doskonale uzupełni codzienny makijaż, a przy tym nie sprawi kłopotu podczas lunchu w pracy czy po piciu kolejnej kawy – z łatwością nałożysz go ponownie nawet bez użycia lusterka!

Błyszczyk, pomadka matowa, a może lekka konturówka? Jeśli lubisz eksperymentować na co dzień z makijażem, choć jeden produkt z każdej wspomnianej kategorii powinien znaleźć się w Twojej kosmetyczce. Spraw, by usta były Twoim największym atrybutem!