Najlepszy smartwatch dla biegaczy- Garmin fenix-5

Gru 21, 18 Najlepszy smartwatch dla biegaczy- Garmin fenix-5

Wielbiciele biegania mogą już dzisiaj sprawić sobie odrobinę przyjemności, sięgając po nowoczesny smartwatch Garmin Fenix 5, idealny dla każdego, kto ceni sobie wysokiej jakości dodatki pozwalające na kontrolowanie swoich postępów podczas uprawiania sportu. Choć zegarek równie dobrze sprawdza się w przypadku innych dyscyplin sportu, biegacze znajdą w nim szczególnie dużo ciekawych możliwości. Oto co warto wiedzieć.

Gadżet dla biegaczy

Bieganie jest obecnie coraz popularniejszą formą wysiłku fizycznego podejmowaną nie tylko przez aktywnych sportowców, lecz także przez każdego, kto jest świadomy znaczenia codziennego ruchu. Właśnie dlatego powstają kolejne ciekawe gadżety i dodatki do biegania, które dają osobom trenującym wiele możliwości. Jednym z nich jest zegarek smartwatch znanej marki Garmin, który został zaprojektowany właśnie z myślą o zapalonych miłośnikach biegania.

Jest to zegarek tradycyjnie zakładany na rękę, dlatego jest wygodny i nie stanowi problemu podczas noszenia. Posiada on jednak szereg funkcji, dzięki którym wyróżnia się spośród innych zegarków, nawet zegarków sportowych. Po pierwsze, jest to zegarek stalowy, a więc bardzo mocny – nie niszczy się szybko podczas upadku, a do tego ma szafirowe szkiełko. Po drugie, jego ekran ma 1,2 cale i odbija światło, co oznacza, że jest niezwykle czytelny. Wyświetlacz zegarka jest kolorowy, a więc miły dla oka.

Jest to zegarek posiadający ciekawe funkcje dla fanów różnych sportów, dlatego, aby cieszyć się nim podczas biegania, wystarczy wybrać odpowiedni tryb dla biegaczy. Pierwszą niezwykle przydatną funkcją jest pomiar tętna na nadgarstku. Przydaje się ona tym biegaczom, którzy mają dokładnie wyznaczony plan lub którzy znają swoje potrzeby i ograniczenia i chcą kontrolować prawidłową pracę ciała. Co więcej, można korzystać również z funkcji pozwalającej na całodobowe kontrolowanie tętna, dzięki czemu użytkownik może przyjrzeć się, jak jego organizm pracuje przez cały dzień.

smartwatch dla biegaczy

Smartwatch dla biegaczy

Bez wątpienia jedną z największych zalet tego zegarka jest również widget, dzięki któremu zegarek zapisuje wyniki, sugeruje przerwy zgodnie z ilością wysiłku i pokazuje statystyki dotyczące wszystkich treningów. Dzięki temu można sprawdzić swoje wyniki i skorzystać ze wskazówek urządzenia. Ciekawą funkcją jest również takie ustawienie baterii, aby pobierała ona mniej, lub więcej energii, w zależności od zapotrzebowania.

To jednak nie wszystko, bo kiedy wydaje się, że zegarek ten znacznie przewyższa inne tego typu urządzenia, okazuje się, że potrafi jeszcze więcej. Mowa tutaj o połączeniu z sygnałem GPS, dzięki któremu bez trudu można dowiedzieć się, którędy wracać, jeśli obrało się nieznaną trasę. Kolejnymi zaletami smartwatcha Fenix 5 są barometr i termometr, które wskazują wszelkie zmiany ciśnienia powietrza i temperatury.

Gustowny zegarek do biegania

Smartwatch Fenix 5 przewyższa inne zegarki nie tylko pod względem jakości swoich funkcji, lecz również dzięki swojemu wyglądowi. Pozwala on na dopasowywanie do tarczy wielorakich pasków, które różnią się nie tylko kolorami, lecz również materiałem. Można wybrać paski silikonowe, metalowe lub skórzane. Dzięki temu z łatwością możesz nosić zegarek niezależnie od okazji i zmieniać jedynie paski według aktualnej potrzeby. Co ważne, zakładanie i zdejmowanie pasków jest bardzo łatwe i można to zrobić szybko.

różne wykorzystanie zegarka garmin

Podsumowanie

Osoby, dla których ważna jest szybka komunikacja i otrzymywanie powiadomień z pewnością ucieszą się z jeszcze jednej dużej zalety zegarków Garmin Fenix 5. Mianowicie, gadżety te mają możliwość sparowania z telefonem komórkowym. Oznacza to, że jeśli dostaniesz wiadomość w telefonie, zegarek Cię o tym powiadomi. Dzięki temu nie ma potrzeby trzymania telefonu w dłoni w oczekiwaniu na wiadomość. Wszystkie te funkcje i cechy zegarka Fenix 5 pokazują, jak nieocenionym jest on urządzeniem dla każdego miłośnika biegania. Pomaga on w obserwacji pracy organizmu, kontrolowaniu wyników treningów i zapisuje wszelkie niezbędne informacje, do których można wrócić w danym momencie. Jest to urządzenie nowoczesne, wykorzystujące zaawansowane technologie, czego wynikiem jest szereg możliwości, jakie zegarek daje każdemu biegaczowi. Co więcej, zegarek można nosić również na co dzień, wystarczy zmienić pasek, dostosowując go do swojego ulubionego stylu. Zachwyci każdego.

Zegarki marki Garmin w tym Garmin Fenix 5 dostępne są w sklepie www.gps.lodz.pl  będącym złotym partnerem Garmin.