Najlepsze torby dla fotografów

Lut 15, 19 Najlepsze torby dla fotografów

Oprócz swojego głównego narzędzia potrzebnego mu w pracy, czyli aparatu fotograficznego, fotograf potrzebuje także kilku akcesoriów, dzięki którym może on wykonywać swoje obowiązki sprawnie i wygodnie. Jednym z najważniejszych akcesoriów jest z całą pewnością torba na aparat, w której sprzęt może być przenoszony bez obawy o zniszczenie go podczas pracowitego dnia. Zapraszamy do zapoznania się z przeglądem profesjonalnych toreb dla fotografów.

Torba na aparat Esperanza ET145

Niezależnie czy dany pasjonat fotografii jest profesjonalnym fotografem, czy zajmuje się robieniem zdjęć hobbystycznie, jego ulubione zajęcie obejmuje dużo przemieszczania się, poszukiwania i spotkań. Przenoszony sprzęt jest wówczas narażony na kontakt z licznymi czynnikami, które mogą wpływać na jego stan. Chodzi tutaj o wilgoć, ostre czy twarde powierzchnie i innego rodzaju zagrożenia. Można temu w łatwy sposób zapobiegać, nosząc aparat w odpowiedniej dla niego torbie, która ma dodatkowe warstwy, które chronią aparat.

Pierwszym przykładem takiej torby jest model Esperanza ET145, który pomieści takie aparaty jak lustrzanka, aparat hybrydowy, a także aparat bezlusterkowy, ale nie tylko. Bardzo ważną cechą tej torby jest specjalne usztywnienie, które daje gwarancję, że w trakcie przemieszczania się aparat nie jest narażony na uszkodzenie. Oprócz głównej kieszeni torba ma również kieszonki boczne oraz schowki, w których zmieścisz wszystkie dodatkowe akcesoria i inne niezbędne drobiazgi. Ciemny kolor torby sprawia, że prezentuje się ona gustownie niezależnie od okazji.

Torba dla fotografa Tamron COLT C-1503

Warto zwrócić uwagę na to, że torby na aparat fotograficzny są naprawdę bardzo różnorodne. Niektóre można nosić zarówno na ramieniu, jak i w dłoni, a inne z łatwością możesz nosić na biodrach. Ten model torby dla fotografa to kabura, w której zmieścisz aparat typu lustrzanka z zamocowanym obiektywem. W dużej kieszeni jest miejsce na aparat, a pozostałe kieszonki możesz wykorzystać do przechowania dodatkowych drobiazgów. Torba w stylu kabury może być noszona zarówno na ramieniu, jak i możesz przymocować ją do paska.

Torba na aparat to jeden z podstawowych elementów wyposażenia fotografa.

Duża torba na aparat Case Logic DCB304

Ten model torby dla fotografa przyda się tym, którzy szukają dość dużego modelu. Główna komora jest bardzo wygodnie zamykana na zamek błyskawiczny, a oprócz niej torba posiada również dodatkową kieszeń oraz mniejsze przegródki, w których mieszczą się również inne akcesoria. Cechą szczególną tej torby jest zastosowany w niej materiał wodoodporny, dzięki czemu bez problemu możesz zabrać w niej aparat nawet podczas deszczowego dnia. Jeśli chodzi o noszenie tej torby, możesz powiesić ją sobie na ramieniu lub trzymać w ręce według potrzeby w danej chwili.

Pojemna torba fotograficzna Camrock City X 35/NEX

W torbie Camrock City zmieści się nie tylko aparat, ale również liczne akcesoria do niego, a także inne niezbędne fotografowi przedmioty. Charakterystyczną cechą tego produktu jest przegroda, którą można regulować. Jest to niezwykle przydatne, ponieważ aparaty mają różne rozmiary i dzięki opcji regulacji można ułożyć je z pozostałym sprzętem w wybrany sposób. Torba jest bardzo stabilna i stanowi dla aparatu solidną ochronę dzięki nylonowi, z którego została wykonana oraz usztywnieniom.

Bez problemu można używać jej nawet wówczas, kiedy pada, ponieważ jest ona wodoodporna. Noszenie torby Camrock City jest również bardzo wygodne – do dyspozycji jest zarówno mocna rączka do trzymania w dłoni, jak i odpinany pasek, z którego pomocą torbę możesz nosić na ramieniu.