LED w przemyśle

Sty 06, 17 LED w przemyśle

Technologia LED jest dostępna na rynku od wielu lat. Pojawia się w wielu dziedzinach życia. Służy do oświetlania domów wewnątrz jak i na zewnątrz. Wykorzystywana jest również w światłach samochodowych czy telebimów. Diody LED możemy znaleźć w telewizorach. Obecna produkcja latarek opiera się przede wszystkim na tej technologii.

Nie dziwi, więc fakt, że oświetlenie LED stosowane jest w rozmaitych dziedzinach przemysłu. Jeżeli prowadzimy firmę i nosimy się z zamiarem wymiany lamp to zdecydowanie warto zainwestować w właśnie ten rodzaj. Przyniesie to wiele korzyści, najważniejsza z nich to oszczędność.

Dlaczego są takie popularne?

Lampy LED zyskały swoją popularność w przemyśle dzięki wielu cennym właściwością. Dają duży komfort użytkowania dzięki:

  • Wysokiej wydajności. Lampy LED są najbardziej wydajne spośród wszystkich typów oświetlenia. Zużywają zdecydowanie mniejsze ilości energii niż inne lampy. W liczbach wygląda to tak, że 80% elektryczności dochodzącej do diod zamienia się światło. Tylko 20% zamienia się w ciepło.
  • Ogromna wytrzymałość. Oświetlenie LED Charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia. Wpływa na to brak szkła ani innych tym podobnych materiałów. Lampy zbudowane są z tworzyw sztucznych i bardzo często aluminium.
  • Technologia LED odznacza się znacznie większą żywotnością niż inne typy oświetlenia. Dobre jakościowo lampy mogą działać do 50 tysięcy godzin. Bardzo szybko gasną i włączają się, zajmuje to kilka mikrosekund.
  • Diody LED ulegają pełnemu recyklingowi.  W ich skład nie wchodzą żadne szkodliwych substancje jak chociażby rtęć.

Powyższe przykłady pokazują jak pożyteczna jest to technologia.

skylight-led-luxon

Przykładem ciekawego oświetlenia LEDowego jest Skylight (produkcja: Luxon). Wytwarza bardzo dużo jednostek strumienia świetlnego przy jednoczesnym niskim poborze mocy w watach.

Jak wybrać lampy?

Wybór lamp to ważna kwestia. Producentów jest wielu, podobnie jak rodzajów samych produktów. W wyborze pomoże zdobycie pewnych informacji. Pierwszą z nich jest ustalenia za pomocą specjalnego oprogramowania, jakie natężenie światła będzie optymalne w halach firmy.

Kolejną kwestią jest dobór lamp dostosowanych do rodzaju budynków i ich architektury. W ofertach producentów znajdzie się oświetlenie dopasowane do budowli każdego rodzaju.

Liczy się też budżet, jakim dysponujemy. Zbierając te informacje razem, możemy przystąpić do przeglądania ofert. To zadanie nie jest już tak wymagające. Niemal każdy producent, podobnie jak my, dba o wysoką, jakość swoich wyrobów.

Realne korzyści

Wiadomo już, jakie są zalety oświetlenia LED i jak je dobierać. Zainwestowanie w nie przynosi realne korzyści dla firmy. Przede wszystkim są to znacznie mniejsze rachunki za energię elektryczną. Wysoka trwałość lamp to również rzadsze ich wymiany.

Doskonała, jakość światła to większy komfort dla pracowników oraz ochrona ich zdrowia. Gdy pracownik czuje się komfortowo to automatycznie staje się bardziej wydajny.