Jakie suplementy na dobrą sylwetkę wybrać?

Cze 22, 16 Jakie suplementy na dobrą sylwetkę wybrać?

Każdy wie, że aktywność fizyczna odgrywa bardzo dużą rolę w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu. Sport i regularna aktywność na świeżym powietrzu pomaga zapobiec wielu chorobom, w tym jednej z najczęstszych- otyłości. Badania dowodzą tego, że osoby nie uprawiające sportów i będący pasywni fizycznie, częściej umierają na choroby krążenia i nowotwory. Aktywność fizyczna obok prawidłowego żywienia jest bardzo ważną częścią działania, która powinna stać się rytuałem i regularną codziennością, tym bardziej, że obecnie badania wykazały że prawidłowe żywienie i aktywność fizyczna są spójnie ze sobą złączone.

Aktywność fizyczna nie dość, że bardzo korzystnie wpływa na kondycję fizyczną, przemianę materii oraz ogólne zdrowie, to działa bardzo korzystnie na umysł. Wiele razy zaobserwować można, że po godzinnym treningu lub bieganiu, poprawia się samopoczucie i znika zmęczenie. Wydawałoby się, że właśnie po wysiłku fizycznym odczuwać się będzie ogromne zmęczenie a jest zupełnie odwrotnie. Regularna aktywność fizyczna zapobiega otyłości i zmniejsza ryzyko chorób serca.

Oczyszczanie organizmu

Dzięki regularnemu uprawianiu sportu, dodatkowo z zastosowaniem diety oczyszczającej obniża się zły cholesterol, który wywołuje tyle chorób i dolegliwości w organizmie. Wiele osób choruje na nowotwory a można zmniejszyć ryzyko zachorowania właśnie poprzez prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczną.

Sporty są idealnym rozwiązaniem dla powstrzymania nadciśnienia tętniczego, ponad to regulują i wzmacniają pracę mięśni. Chcąc wymienić wszystkie plusy jakie płyną z aktywności fizycznej, można by poświęcić całą stronę. Dlaczego tak trudno zmobilizować się do uprawiania sportów? Ruch to zdrowie!

Dieta niskokaloryczna jak sama nazwa wskazuje, polega na ograniczeniu ilości kalorii. Dzięki prawidłowemu stosowaniu tej diety można zrzucać nawet dwa kilogramy tygodniowo. Na czym ona polega? Trzeba skupić się na spalaniu tłuszczu i zapewniać organizmowi  więcej błonnika a mniej pokarmów tłustych. Dieta ta jest idealna dla osób, które lubią czynnie uprawiać sport. Dieta niskokaloryczna prawidłowo stosowana jest bardzo zdrową dietą, pod warunkiem, że dostarcza się organizmowi dużą ilość witamin i mikroelementów.

Sylwetka a suplementy diety

Początki stosowania tej diety mogą być dość uciążliwe, gdyż w najściślejszej fazie stosowania, jej ostatni posiłek może być przyjmowany wczesnym popołudniem i później już nic. Organizm przyzwyczajony do wieczornego podjadania, może mieć spore kłopoty z przystosowaniem się do nie jedzenia wieczorem. Pocieszające jest to, że z reguły po tygodniu lub dwóch, wszystko stabilizuje się już tak, że nieodczuta się potrzeby jedzenia czy napadu głodu w porze wieczornej. Dieta niskokaloryczna nie zabrania całkowitego zrezygnowania z tłuszczu, wręcz przeciwnie pozwala jeść tłuszcz- ale zdrowy! Trzeba darować sobie na obiad ciężkie potrawy mięsne, a zastąpić je rybami, oliwą czy na przykład orzechami. Jest mnóstwo bardzo ciekawych i zdrowych przepisów kulinarnych, które można wykorzystać w tej diecie.

Reguła jest jedna bardzo ważna i nie zmienna, należy spożywać posiłki regularnie co trzy godziny, nie ma tutaj mowy o głodówkach, które są tak bardzo złudne. W tej diecie fajnym rozwiązaniem jednego lub dwóch posiłków jest zastąpienie ich koktajlami proteinowymi. Koktajle proteinowe są bardzo pomocne w odchudzaniu, zabijają głód i dostarczają wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania. Dieta ta jest jedną z najczęściej wybieranych przez nowoczesne kobiety.