Jakie produkty muszą znaleźć się w Twoim salonie fryzjerskim?

Lip 21, 15 Jakie produkty muszą znaleźć się w Twoim salonie fryzjerskim?

Czy fotele fryzjerskie wpływają na komfort podczas strzyżenia?

Biorąc pod uwagę, że fryzjerzy i styliści włosów poświęcają swoje życie, by osoby będące klientami otrzymały tzw. lepszy look, warto zadbać o odpowiednie wyposażenie salonu fryzjerskiego. Zapytaliśmy szereg ludzi w branży, aby powiedzieli nam wszystko to co dokładnie denerwuje ich u osoby siedzącej na fotelach hydraulicznych. To bardzo niewygodne, gdy klient w salonie zwraca uwagę na każde cięcie fryzjera – zupełnie tak, jak gdyby chcieli kontrolować przebieg całej sytuacji. Fryzjerzy nie przepadają za tym, gdy klienci patrzą im się w oczy kiedy Ci nakładają im na włosy szampon oraz inne odżywki lub myją ich włosy przed lub po zabiegu. Kontakt wzrokowy to istotna rzecz w relacjach interpersonalnych, aczkolwiek na polu strzyżenia oraz modelowania włosów, nie jest wskazane aby utrzymywać go dłużej aniżeli jest to konieczne. Jeśli na postrzyżyny udajemy się do zawodowca nie musimy kontrolować jego pracy, możemy nawet zamknąć oczy i skupić się na aspektach przyjemnej pracy związanej z tworzeniem nowej fryzury. Jeśli często koncentrujemy swój wzrok na pracy fryzjera, ten może obawiać się, że boimy się o jego ruchy i musimy mieć pod kontrolą każde jego działanie.

Wygodny salon fryzjerski

Czego nie lubią fryzjerzy – zobacz już teraz

Wiercenie się oraz brak współpracy z fryzjerem jest kolejnym aspektem, który szczególnie ciąży zawodowym fryzjerom. Osoba siedząca na fotelu fryzjerskim nie powinna zbytnio się poruszać, gdyż to rozprasza fryzjera oraz implikuje niecierpliwość osoby strzyżonej. Zupełnie niewskazane są nagłe ruchy głową, które mogą nawet doprowadzić do urazów skóry, poprzez mocny kontakt z maszynką bądź nożyczkami. Zwrócenie uwagi klientowi raczej nie wchodzi w grę aczkolwiek można delikatnie dotknąć jego głowy aby nakreślić mu kierunek pożądanego ruchu głowy w danej chwili. Przychodząc do salonu fryzjerskiego mamy bowiem pewność, że poddajemy się zabiegom wykonywanym przez specjalistom, którzy znają się na swoim fachu, warto zatem dostosować się do ich wskazówek i wyjść z dobrą, elegancką fryzurą.

Współpraca to podstawa dobrej fryzury

Współpraca z fryzjerem pozwala na uzyskanie oczekiwanego efektu, niektóre fotele fryzjerskiego są jednakże niewygodne, dlatego też klienci niechętnie chcą siedzieć w jednym miejscu dłużej niż kilka minut, stąd ich kręcenie się. Salon fryzjerskie musi zadbać zatem o to, aby każdy element wyposażenia, w tym właśnie meble były dostosowane do oczekiwań. Wygodny, obszerny fotel fryzjerski pozwala na komfortowy pobyt w salonie, z kolei zawodowiec z nożyczkami może nim swobodnie regulować. Zmieniać wysokość, kąt nachylenia czy obracać nim w razie potrzeby, jest to szczególnie ważne, gdy fotele fryzjerskie wykorzystywane są w salonach Barber shopów, gdzie można zgolić brodę. Takich miejsc mamy w Polsce coraz więcej, spróbujcie sami udać się do takiego miejsca, żebyście mogli sprawdzić, czy różnica jakości między takim miejscem a standardowym zakładem fryzjerskim jest dostrzegalna i odczuwalna. Masz swój barber shop? Zobacz jakie fotele fryzjerskie możesz do niego zamówić – http://www.vitalitys.eu/pl/173-fotele-fryzjerskie