Jakie certyfikaty powinna posiadać kołdra puchowa?

Wrz 24, 19 Jakie certyfikaty powinna posiadać kołdra puchowa?

Jak już wiadomo, kołdra puchowa dobrej jakości, przy odpowiedniej pielęgnacji to zakup na długie, długie lata. Poruszając jednak kwestię owej jakości, dobrze jest mieć możliwość ją potwierdzić. Dlatego tak ważne jest sprawdzanie nie tylko tego, gdzie się taka kołdrę kupuje, lecz również, to czy jej jakość i poziom bezpieczeństwa dla zdrowia użytkowników mogą być potwierdzone w odpowiedni sposób poprzez certyfikaty.

Certyfikat Oeko-Tex® Standard 100

Certyfikat dający praktycznie 100% gwarancji jakości wybranego produktu. Gotowe wyroby oraz półprodukty sprawdzane są pod kątem obecności substancji szkodliwych dla zdrowia (metale ciężkie, formaldehyd i inne). Certyfikat obejmuje 4 klasy wyrobów.

Klasa I obejmuje wyroby dla niemowląt oraz dzieci do 3 roku życia (tutaj wymogi są najbardziej rygorystyczne z uwagi na szczególnie delikatna skórę dziecka).

Klasa II to artykuły odzieżowe noszone blisko skóry, takie jak spodnie, bluzki, koszulki itd.

Klasa III to odzież wierzchnia (kurtki itd.)

Klasa IV obejmuje z kolei wyroby właśnie takie jak obrusy, narzuty, kołdry, zasłony i inne.

W ramach uzyskiwania certyfikatu Oeko-Tex sprawdzane są też inne elementy kołder, takie jak suwaki czy guziki. Wymogi stosowane przy uzyskiwaniu certyfikatu są o wiele bardziej rygorystyczne niż wymogi krajowe i międzynarodowe, oprócz tego kontrola jest przeprowadzana również w zakładach produkcji, celem jak największego uświadamiania pracowników w zakresie tworzenia wyrobów całkowicie bezpiecznych dla użytkowników

Certyfikat NOMITE

Na kołdry z certyfikatem NOMITE szczególną uwagę powinny zwrócić osoby uczulone na roztocza kurzu domowego. Certyfikat ten zapewnia, że dana kołdra puchowa poprzez swój mikroklimat (odpowiednią przepuszczalność powietrza oraz odprowadzanie wilgoci) uniemożliwia rozwój szkodliwych dla zdrowia roztoczy. Gęsto tkany materiał wsypy zatrzymuje puch, co jest dodatkowym utrudnieniem dla roztoczy

Certyfikat Responsible Down Standard

Certyfikat ten obejmuje pozyskiwanie puchu w sposób zrównoważony. Oznacza to, że firmy posiadające certyfikat RDS w należyty sposób traktują hodowane zwierzęta. Nie są one karmione siłą ani skubane żywcem. Ptactwo podlega ochronie i godnemu traktowaniu. Kupując kołdrę z certyfikatem RDS, zyskujemy pewność, że nie zostały one wyprodukowane kosztem cierpienia zwierząt.

Certyfikat Global Organic Textile Standard

Certyfikat ten obejmuje wszystkie etapy procesu produkcji. Kontrole przeprowadzane są m.in. w sposób niezapowiedziany na miejscu produkcji oraz sprawdzana jest dokumentacja produkcji. Bardzo rygorystyczne kryteria przyznawania certyfikatu kontrolowane są poprzez instytucje niezależne. Wyróżniamy dwie kategorie oznaczeń GOTS:

Organic – oznacza to, że wyrób zawiera co najmniej 95% certyfikowanych surowców pochodzenia naturalnego.

Made with x% organic – według tego oznaczenia, wyrób zawiera minimum 70% certyfikowanych materiałów pochodzenia ekologicznego. Dopuszczalne jest wykorzystanie jedynie 10% włókien syntetycznych.

Istnieją także oznaczenia organic in conversion oraz made with x% organic in conversion. Oznaczenia te przyznawane są w przypadku surowców pochodzących z upraw z okresów przejściowych, prowadzonych w sposób ekologiczny przez co najmniej 12 miesięcy.

Ceny dobrych kołder puchowych

Zapraszamy do sklepu Zdrowy Sen oraz na stronę internetową wszystkodospania.pl. Szeroki wybór różnego rodzaju kołder puchowych, wełnianych i innych gwarantuje spełnienie życzeń każdego z klientów. W asortymencie znajduje się kołdra puchowa zimowa w cenie 429 zł oraz kołdra puchowa letnia, w cenie 329 zł. Znajda się tu także wysokiej jakości produkty, dla alergików, w cenach zaczynających się już od 149 zł za kołdrę. Nie zwlekaj i zajrzyj na stronę już dziś!