Jaki kolor na nakrycie głowy na ślub?

Sie 12, 19 Jaki kolor na nakrycie głowy na ślub?

Chociaż klasyczny welon ślubny odgrywa istotną rolę w większości ceremonii ślubnych i jest uwielbiany przez panny młode, to coraz częściej wybierane są inne nakrycia głowy.

Jest tak z wielu powodów. Fascynatory, woalki i kapelusze ślubne są niezwykle stylowe, a jednocześnie znacznie wygodniejsze podczas zabawy na weselu.

Kiedy zaczynamy planować wesele szybko możemy stanąć przed pytaniem: co wybrać pierwsze, sukienkę czy nakrycie głowy? Jeżeli nie mamy jakiegoś wyjątkowego nakrycia głowy, które panna młoda chce nosić (pamiątka rodzinna itp.), zazwyczaj lepiej jest zacząć od sukni. Podczas tworzenia dedykowanego nakrycia głowy warto wiedzieć jaki jest styl, kolor i materiał naszej kreacji. Fascynator lub kapelusz musi uzupełniać i podkreślać ogólny styl, a nie wyróżniać się i przytłaczać. Zawsze wygląda ładnie, jeśli niektóre szczegóły w fascynatorze, takie jak koronki lub dekory w kamieniu, pasują do szczegółów sukienki.

Nakrycie głowy na ślub – jaki kolor?

W wielu przypadkach wesele ma pewien motyw, który odzwierciedla się także w sukni ślubnej i nakryciu głowy. Na przykład suknię ślubną w stylu lat 50-tych można uzupełnić klasycznym nakryciem głowy z francuskim welonem.

Romantyczna suknia w stylu boho może być noszona z fascynatorem z miękkich ręcznie robionych jedwabnych kwiatów. Ostatnio wiele panien młodych zachwyca się urokiem i dramatyzmem stylu Art Deco z lat 20-tych. Istnieją różne ozdoby na głowę, które będą wyglądać idealnie z tym stylem sukni – od świecących opasek w stylu Great Gatsby z piórami, poprzez koronkowe czapki, aż po romantyczne ślubne woalki. Dojrzałe panie wyglądają pięknie w czapeczkach w stylu pillbox, które są ozdobione piórami, wstążkami, kwiatami i wykończone krótkim francuskim welonem.

welon ślubnyFascynator zapewnia również wiele możliwości wyboru koloru. Możemy wybrać białą lub kremową bazę i dodać trochę kolorowych detali – kwiaty, pióra, perły, cyrkonie lub nawet kolorowy welon.

Przecież w fascynatorze ślubnym możemy mieć „coś niebieskiego”. Jednak jest to naprawdę otwarta kwestia. Nikt nie mówi, że nasze nakrycie głowy musi być białe jak welon. Możemy zdecydować się na znacznie odważniejsze kolory, które urozmaicą naszą stylizację.

Fascynator lub woalka na ślub

Jeżeli czujemy się rozdarci pomiędzy tradycyjnym welonem, a naszym osobistym stylem, zawsze istnieje możliwość założenia welonu na ceremonię i innej ozdoby głowy na wesele. W ten sposób możemy postawić na klasyczny wygląd w kościele i jednocześnie pozwolić sobie na większą swobodę w tworzeniu zabawnego nakrycia głowy na nieformalną część ślubu.

Jeżeli planujemy tańce do białego rana to wybierzmy fascynator lub inną ozdobę, która pozwoli nam na pełną swobodę ruchów. Szczególnie zwróćmy uwagę na rozmiar, wagę i sposób mocowania naszego nakrycia głowy.

Praktyczne porady dotyczące nakrycia głowy na ślub

Istnieją również inne praktyczne szczegóły dotyczące nakryć głowy, które należy wziąć pod uwagę. Wiele narzeczonych, które chcą typowego wyglądu z lat 20., wybiera kapelusz lub fascynator z francuskim welonem z siateczką. Ten typ woalki wygląda elegancko, ale jest jedna niewielka wada – czasami na zdjęciach weselnych sploty te pojawiają się w niewłaściwych miejscach, więc upewnijmy się, że fotograf robi nam zdjęcia pod różnymi kątami.

Jeżeli planujemy nosić nakrycie głowy przez cały dzień, wybierzmy takie z woalką do brwi lub nosa. Dłuższe mogą być problematyczne, ponieważ łatwo ubrudzić je szminką.

Artykuł powstał we współpracy z Allure.