Gdzie kupić meble hotelowe?

Mar 23, 17 Gdzie kupić meble hotelowe?

Stojąc przed koniecznością wyposażenia hotelu w tak niezbędną, w zasadzie fundamentalną sprawę jakim jest łóżko, należy zapoznać się z bogatym wyborem łóżek hotelowych a także akcesoriów do nich, którymi kuszą nas producenci. Przy wyborze łózek do hotelu należy pamiętać o tym, że jest to praktycznie decydująca sprawa jeżeli chodzi o ocenienie przez klienta hotelu – będzie w stanie wybaczyć niepasujące do wnętrza zasłony czy niewielki rozmiar łazienki, ale z pewnością nie zapomni niewygodnego, złej jakości łóżka. Warto więc bardzo poważnie podejść do sprawy zakupu łózek oraz wszelkich akcesoriów z nimi związanych.

Różnorodne rodzaje łóżek hotelowych

W przypadku wyposażenia pokoi nieco tańszych, gdzie klient nie musi być otoczony luksusami ze wszystkich stron, w zupełności wystarczą łózka tak zwanej klasy standard. Materace w takich łóżkach są najczęściej wypełnione pianką. W przypadku łóżek klasy premium, znajdujących się na przykład w hotelach lub pokojach o podwyższonym standardzie, mają one w swoim zestawie zazwyczaj materac bonelowy, czyli zbudowany na bazie sprężyn. Zapewnia to nieco większy komfort spania i większą wygodę leżenia na takim łóżku. Wybierając łóżka hotelowe warto też sprawdzić, czy można je łączyć w jedno, duże łoże małżeńskie – najlepiej taką informację uzyskać od razu od producenta.

Modelem łóżek często zamawianym do hoteli jest tak zwane łóżko kontynentalne – jest to tapicerowane łóżko, które posiada wygodny i komfortowy materac sprężynowy, który z kolei położony jest na skrzyni wykonanej z drewna, która też jest wypełniona sprężynami (bonelowymi). Cechą charakterystyczną łóżek kontynentalnych, często nazywanych też łóżkami hotelowymi ze względu na to, że często można je znaleźć właśnie w hotelach, jest to, że posiadają one skrzynię i boki materaca tapicerowanełóżko hotelowe tym samym materiałem zazwyczaj w tym samym kolorze – tworzy to więc swego rodzaju jednolitą całość. Kolejną cechą, różniącą łóżka kontynentalne od innych jest to, że są one wysokie w porównaniu ze standardowymi łóżkami, i co za tym idzie posiadają wyższą niż standardowe łóżka powierzchnię służącą do spania i leżenia. Jest to uznawane za zaletę, ponieważ łatwiej jest się kłaść i wstawać z takich łóżek, co jest szczególnie ważne dla osób o ograniczonym zakresie ruchów, czyli na przykład dla starszych osób. Kolejnymi zaletami łóżek kontynentalnych jest bardzo dobre rezonowanie oraz dopasowywanie się do kształtu ciała, co znacząco wpływa na komfort wypoczynku.

Wśród najbardziej zaufanych i cieszących się najlepszymi opiniami producentów łóżek kontynentalnych (i nie tylko!) zaliczają się takie firmy jak Furnimeb – sprawdź ich ofertę. Warto zapoznać się z bogatą ofertą tych producentów, by znaleźć idealne łóżko do hotelu.