Folia Stretch – bezpieczne pakowanie

Paź 24, 16 Folia Stretch – bezpieczne pakowanie

folia stretchPrzed laty do pakowania towarów używano szarego papieru. Miał on swoje wady. Był bardzo podatny na uszkodzenia i zabrudzenia. Miał jeszcze jedną wadę. Ciężko było go dopasować do pakowanego towaru, tak by idealnie przylegał. Na szczęści w dziedzinie pakowania przesyłek również nastąpił przełom. Było nim wynalezienie nowego tworzywa. Folia stretch, bo o niej mowa, powstała już w 1908 roku, ma, więc już swoje lata. Co współcześnie o niej wiemy? Jest najpopularniejszym zabezpieczeniem stosowanym do pakowania towarów przeznaczonych do transportu. Występuje w różnych kolorach i wymiarach. Jaką jeszcze zaletę ma folia stretch? Cena jest jej niepodważalnym atutem. Czy to już wszystko, co można powiedzieć o tym produkcie? Temat można bardziej rozwinąć.

Wykonanie i zastosowanie

Folia stretch wykonana jest z polietylenu o niewielkiej wadze i grubości. Dzięki temu powstaje tworzywo o dużej wytrzymałości i rozciągliwości. Jest też odporna niekorzystne warunki atmosferyczne, jak deszcz czy śnieg. Nie dziwi, więc fakt, że folia wykorzystywana jest do owijania różnego rodzaju przesyłek. Mogą to być towary o każdej wielkości i dowolnym kształcie. W przypadku zastosowania jej do zabezpieczenia palet, sprawia, że towary nie będą się przesuwać. Jeśli użyjemy folii kolorowej, nasz towar zyska anonimowość, zmniejszy to ryzyko kradzieży. Stosując folię transparentną, mamy możliwość sprawdzania stanu przesyłki >> Sprawdź.

Dostępne rodzaje

Jakie mamy dostępne rodzaje folii stretch?  Jest ich kilka, różniących się wielkością i grubością.

– Folia stretch Jumbo są to duże rolki przeznaczone do podzielenia na mniejsze części. Nadające się do ręcznego użytkowania, lub za pomocą dyspenserów.

– Maszynowa folia stretch stworzona do użycia w maszynach pakujących. Umożliwiają one szybrze opakowanie palet z towarami. Ma ona większą rozciągliwość niż folia Jumbo.

Folia stretch do sianokiszonki przeznaczona dla gospodarstw rolnych. Przy jej pomocy zabezpieczane są baloty. W odróżnieniu od innych typów jest kleista z jednej strony.

– Folia prestretch otrzymywana przez wstępne rozciągnięcie do określonej grubość zwykłej odmiany.

– Folia stretch ręczna przeznaczona do pracy przy mniejszych towarach.

Podsumowując, folia stretch występuje w wielu rodzajach i ma szerokie zastosowanie. Można zabezpieczyć nią każdy towar. Dzięki swojej wytrzymałości i rozciągliwości zagwarantuje ochronę przed uszkodzeniami i warunkami atmosferycznymi. Korzystając z kolorowych odmian, zmniejszymy ryzyko kradzieży paczki. W zależności od potrzeb, możemy kupić folię do używania ręcznego lub maszynowego. Wszystkie te zalety dostaniemy w niskiej cenie. Zbierając wszystkie wiadomości razem, mamy do czynienia z materiałem idealnym do pakowania praktycznie wszystkiego.