Czym są rollupy reklamowe?

Maj 07, 18 Czym są rollupy reklamowe?

Roll up jest stojakiem reklamowym, który ostatnimi czasy cieszy się ogromną popularnością. Design, jakim zwykle charakteryzują się roll upy, jest przyciągający i nowoczesny.

Roll up w dzisiejszych czasach pełni niezwykle ważną funkcję w wielu miejscach. Najczęściej rollupy reklamowe mają  za zadanie przyciągać wzrok do konkretnego produktu lub opisu/napisu umieszczonego na materiale.

Gdzie spotkamy rollupy?

Stojaki umieszczane są z różnych okazji w miejscach takich jak:

  • Banki,
  • Biura podróży,
  • Galerie handlowe,
  • Sklepy sportowe, dziecięce, z wyposażeniem od domu itp.,
  • Restauracje,
  • Plener – w przypadku zawodów, igrzysk czy koncertów,
  • Sale konferencyjne.

 

roll up standard

 

Roll up możemy zobaczyć pod wieloma odsłonami. Ogólnie reklamy rozwieszone na stojakach, mają za zadanie przyciągać uwagę potencjalnych klientów. W dzisiejszych czasach, każda firma kładzie duży nacisk na nowoczesny sposób zwrócenia uwagi jak największej liczby osób. Roll upy mają jednak rozmaite funkcje. Opisany powyżej typ, to znany wszystkim roll up reklamowy.

Inne funkcje rollupów

Warto znać pozostałe funkcje roll upów – nie są to bowiem zwykłe stojaki reklamowe. Dziś możemy spotkać roll up z wydrukiem. Na materiale lub grubym papierze, który umieszczany jest na stojaku, drukowany jest napis/ obraz lub grafika adekwatna do sytuacji. Stojaki z wydrukiem pełnią funkcję realistycznej reklamy.  Roll up może mieć różne wymiary – najczęściej mają one kształt prostokątny lub kwadratowy. Roll up z wydrukiem jest dziś jedną z popularniejszych form przekazywania informacji za pomocą reklamy. Odpowiedni obraz, kolory, napisy i tło dopasowywane są do firmy. Roll up z wydrukiem musi zawierać odpowiedni przekaz, który zapadnie w pamięć.
W dzisiejszych czasach dość popularną formę reklamy stanowią właśnie roll upy z wydrukiem. Można je postawić wszędzie, z każdej okazji. Wydruk, jaki nanoszony jest na roll up, musi mieć mocne kolory, odpowiedni rozmiar napisów i czcionkę oraz dobraną tematykę do sytuacji.

Najbardziej znanym i cenionym typem reklamy jest roll up standard. Roll up standard jest najłatwiej dostać ze względu na jego popularność i dość szerokie zastosowanie. Stojaki, na których rozwieszony jest roll up, mają różne rozmiary. Roll up standard i jego rozmiary to zazwyczaj 85×200, 100×200 oraz 120×200 cm.

Każdy z nas na pewno kojarzy roll up standard, choćby z paru sklepów. Standardowy rozmiar roll upu gwarantuje nam łatwą i szybką dostępność stojaka. Ze względu na dość mały rozmiar, łatwo się przechowuje tego typu roll up. W momencie, gdy chcemy umieścić konkretną grafikę, napis lub cały nadruk, najprościej będzie nam znaleźć drukarnię, która zajmie się tego typu zleceniem.

Roll up standard zawiera w sobie wszelkie przydatne funkcje i zastosowania. Można go wykorzystać jako reklamę sklepów, zapowiedź koncertu, wydarzenia itp. Standardowy rozmiar i wysokość roll upu gwarantuje nam dość dużą uwagę ze strony potencjalnych klientów lub zainteresowanych. Zastosowanie roll upów cieszy się dużą popularnością ze względu na skuteczność oraz na atrakcyjność reklamy. Niezbyt duży roll up standard zawiera w sobie niezbędne informacje i grafiki na konkretny temat. Łatwo więc dostrzec wszystkie informacje dzięki dość przystępnemu rozmiarowi, na który po prostu jest wygodnie patrzeć. Dość często stosuje się większe rozmiary roll upów, jednak należy przyznać, że największą popularnością cieszą się jednak roll upy o standardowych rozmiarach.


Wpis powstał we współpracy z grupą marketingową In Spe : http://www.inspe-grupa.pl.