Co warto kupić w Niemczech?

Sie 19, 19 Co warto kupić w Niemczech?

Produkty naszych zachodnich sąsiadów cieszą się od lat bardzo dobrą opinią. Polacy cenią w nich nie tylko wysoką jakość, ale także niską cenę. Sprawdź, po jakie produkty warto pojechać do Niemiec.

Najlepsze piwo

Niemieckie piwo uznawane jest na całym świecie za jedno z najlepszych złotych trunków. Przemawia za tym długa tradycja browarnictwa, dzięki której obecnie skosztować można ponad 6000 rodzajów piwa. Będąc w Niemczech, warto samodzielnie przekonać się z jakich powodów tamtejszy alkohol jest doceniany przez piwoszy z różnych stron świata.

Chemia gospodarcza

Niemieckie proszki i inne detergenty cieszą się niezmiennie dobrą opinią w polskich gospodarstwach domowych. Klienci cenią przede wszystkim ich wysoką skuteczność działania, jednak to nie jedyny powód, dla którego płyny i pianki do kuchni, proszki do prania, płyny do płukania, środki do czyszczenia piekarników i łazienek, oraz inne artykuły niemieckich producentów są tak chętnie wybierane przez Polaków. Znaczenie ma również większe skoncentrowanie detergentów. Dzięki temu środki są nie tylko skuteczniejsze w działaniu, ale także bardziej wydajne. Wystarczy użyć mniej produktu niż w przypadku środków czystości innych producentów, aby otrzymać efekt doskonałej czystości. Chemia z Niemiec charakteryzuje się najczęściej także dużą pienistością oraz ładnym zapachem.

środek czyszczący
Niemiecka chemia to jeden z produktów, po który warto wybrać się na wycieczkę do naszego zachodniego sąsiada. Zachęca do tego przede wszystkim większy wybór dostępnych środków, niska cena oraz sprawdzona jakość – nawet w przypadku zakupu taniej chemii gospodarczej nieznanego producenta, nie musimy obawiać się kiepskiej skuteczności. Coraz częściej środki czyszczące niemieckich producentów można kupić również w sklepach i dyskontach na terenie Polski. Bogatą ofertę tego typu produktów znajdziemy także w sklepach internetowych takich jak CHEMIA-FORMA – dzięki zakupom przez Internet, w łatwy i szybki sposób wybrać można potrzebne środki czystości, które zostaną dostarczone pod nasze drzwi.

Kosmetyki

Oprócz chemii gospodarczej, na półkach niemieckich sklepów znaleźć można również dobrej jakości kosmetyki. Niemieckie balsamy, kremy, mleczka, dezodoranty, szampony i inne produkty pielęgnacyjne docenią przede wszystkim wielbiciele naturalnych, prostych składów, bez użycia niepotrzebnych, drażniących składników chemicznych.
Co więcej, dobra jakość i przyjazny dla skóry skład produktów nie oznacza wcale wysokiej ceny. Niemieckie drogerie oferują szeroki asortyment rewelacyjnych kosmetyków za grosze.

Słodycze

Niemcy to raj dla wielbicieli słodkości. W niemieckich sklepach znajdziemy rozmaite czekolady, batoniki, ciastka i cukierki, których na próżno szukać na półkach rodzimych marketów.
Warto zwrócić szczególną uwagę na produkty Alpia, Rübezahl, Zetti, Moser Roth, czy Berggold, które nie są dostępne w Polsce. Oprócz tego znajdziemy tam szerszy asortyment słodyczy firm takich jak Haribo czy Ferro. Wyjazd do Niemiec to doskonała okazja na poznawanie i testowanie nowych smaków.

Kawa

Popularne w Polsce kawy, w Niemczech zakupić można nawet o połowę taniej. Aby nie przepłacać, warto w czasie wyjazdu zaopatrzyć się w zapas ziaren kawowca.

Lokalne produkty

Wyjazd do Niemiec to również dobra okazja, aby posmakować lokalnych produktów. W każdym regionie możemy znaleźć nieco inny asortyment. W Brandenburgii szczególnie warte spróbowania są ogórki spreewaldzkie. Z kolei wycieczka do Hesji to sposobność na skosztowanie tamtejszego cydru. W supermarkecie Real na terenie całego kraju znajdziemy natomiast wyśmienity likier jajeczny.

Niemieckie produkty cieszą się dobrą opinią w wielu krajach, a wyrażenie „niemiecka jakość” wszedł do polskiego języka potocznego jako synonim niezawodności. Z tych powodów wyjazd do Niemiec to dobra okazja, aby zaopatrzyć swoje gospodarstwo domowe w wysokiej klasy chemię gospodarczą, słodycze i inne artykuły żywnościowe.