Chemia niemiecka – czemu wciąż ją wybieramy?

Lip 22, 19 Chemia niemiecka – czemu wciąż ją wybieramy?

Produkty przywożone z Niemiec od lat cieszą się ogromną popularnością. Dotyczy to przede wszystkim chemii i detergentów oraz słodyczy.

Wiele osób uważa jednak, że produkty od naszych sąsiadów wcale nie są lepsze, a wyższa jakość to mit. Jak jest w rzeczywistości? I dlaczego stale wybieramy proszki i płyny do płukania oraz detergenty do sprzątania domu z Niemiec, zamiast ze sklepowej półki z produktami polskimi?

 

Dowiedz się więcej na ten temat z poniższego artykułu i przekonaj się, że zakup chemii niemieckiej ma więcej korzyści, niż Ci się wydaje.

Lepsza jakość, intensywniejszy zapach

Produkty niemieckie często sprowadzane są do Polski ze względu na to, że nie są one dostępne w regularnej ofercie w naszych rodzimych sklepach. Dotyczy to wielu różnych dziedzin, ale tendencja ta jest najlepiej zauważalna w przypadku detergentów i chemii do gospodarstwa domowego oraz słodyczy. Powstają specjalne stoiska oraz niewielkie sklepiki, które oferują sprowadzane z zagranicznych hurtowni produkty, których normalnie nie można znaleźć w dużych supermarketach czy w dyskontach na terenie Polski.

Jednakże powodów, dla których sprowadzana jest dalej do Polski chemia niemiecka, jest o wiele więcej. Nie od dziś wiadomo, że standardy produkcji wielu artykułów do Europy Zachodniej i Europy Wschodniej znacznie się od siebie różnią. Mimo iż Polska i Niemcy to kraje, które ze sobą sąsiadują, to niestety Polacy zostali zaliczeni do tej drugiej grupy, a Niemcy do tej pierwszej. Z tego powodu różnic między produktami do zachowania czystości w gospodarstwie domowym przeznaczonych do dystrybucji w jednym i w drugim kraju jest naprawdę sporo.

chemia niemiecka sklep internetowy

Chemia niemiecka charakteryzuje się o wiele bardziej intensywnym zapachem niż produkty przeznaczone dla konsumentów z Polski. Jest to pierwszy powód, dla którego wiele osób decyduje się na poszukiwanie w Polsce miejsc, w których kupi tego typu produkty w pełni legalnie i bez konieczności regularnego odwiedzania naszych sąsiadów. Ponadto zapach proszków i płynów do płukania utrzymuje się także o wiele dłużej.

Dzięki temu nawet, jeśli założysz kilka razy swój ulubiony sweter, to będzie nadal on pięknie pachniał świeżym aromatem wybranego płynu lub proszku. Ponadto produkty niemieckie są o wiele bardziej wydajne i bardziej skuteczne. Z tego powodu lepiej dopierają plamy oraz usuwają zanieczyszczenia. Dotyczy to przede wszystkim produktów do prania, ale nie tylko. Lepszej jakości są także środki czystości do łazienek i kuchni, a także preparaty do higieny osobistej. 

Kupuj produkty ze sprawdzonego źródła

Producenci zapewniają, że różnice w jakości produktów nie są niczym złym, ale też nieprzypadkowym i jest to związane ze sposobem użytkowania artykułów chemii gospodarstwa domowego przez obydwie grupy konsumentów. Statystyczny Polak robiąc pranie zazwyczaj leje płyn na oko i zazwyczaj wlewa go odrobinę więcej, niż zalecono na opakowaniu. Z kolei mieszkańcy Niemiec o wiele bardziej trzymają się instrukcji i stosują się do zaleceń producenta.

chemia niemiecka sklep internetowy

Z tego względu otrzymują oni nieco mocniejszy i bardziej wydajny produkt, który dzięki odpowiedniemu dawkowaniu starcza na dłużej. Dla klientów oznacza to jednak, że nawet jeśli chemia niemiecka jest nieco droższa, to i tak opłaca się ją kupić, bo produkty wystarczą na dłużej i zapewnią wyższy poziom poczucia świeżości i czystości.

Należy pamiętać, że produkty sprowadzane z Niemiec, dla wielu osób są łatwym źródłem dodatkowego zarobku i niestety coraz więcej osób decyduje się na ich nielegalne sprowadzanie i sprzedawanie na stoiskach targowych. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i nie wspierać nielegalnych działań, warto zdecydować się na zakup niemieckich proszków, detergentów do sprzątania łazienki oraz środków do higieny osobistej ze sprawdzonych źródeł. Dobrym wyborem będą renomowane sklepy internetowe, takie jak Orka-Hurt, które posiadają nie tylko szeroki asortyment, ale także bardzo korzystną ofertę cenową.