Akcesoria do jogi – jakie wybrać?

Lip 31, 17 Akcesoria do jogi – jakie wybrać?

Regularne uprawianie jogi niesie ze sobą wiele korzyści. Ćwiczenia nie tylko świetnie wpływają na sylwetkę, ale również sprawiają, że stajemy się bardziej odprężeni i zrelaksowani. Mimo, że wiele osób kojarzy zajęcia z jogi z nudnymi, monotonnymi zajęciami warto przekonać się na własnej skórze, że to nieprawda. Istnieje wiele odmian zajęć, przy czym każda różni się intensywnością i dynamiką. Podczas zajęć z jogi często wykorzystywane są specjalne akcesoria, które mają na celu ułatwić wykonywanie trudnych pozycji lub poprawić wygodę i komfort podczas ćwiczeń.

Akcesoria do jogi, czyli…

Podstawowym akcesorium wykorzystywanym już na pierwszych zajęciach jest mata do jogi. Można zdecydować się na grubszą, lekko piankową matę, która umożliwi wykonanie nam w wygodny sposób wszelkich pozycji leżących lub na kolanach. Jej minusem jest fakt, że będzie zajmowała znacznie więcej miejsca podczas transportu. Możemy zdecydować się także na matę cienką. Będzie ona gwarantowała lepszą stabilność, a po zwinięciu z łatwością zmieścimy ją praktycznie wszędzie. Mata powinna być na tyle długa, by praktycznie całe nasze ciało pozycji leżącej mogło zmieścić się na niej. Warto zaopatrzyć się w pokrowiec na matę do jogi. Świetnie sprawdzi się podczas transportu, będziemy mogli wygodnie przerzuć go przez ramię i nieść jak plecak.

Zestaw do jogi może zawierać również piankowe kostki lub bloki, których zadaniem jest umożliwienie nam wykonania skomplikowanych pozycji lub podparcie się aby zapewnić wygodę. Są one wykonane ze specjalnej pianki, która mimo częstego i intensywnego nacisku się nie odkształca. Można trafić na różne wielkości, i kształty, każdy z nich przyda się do wykonania innej pozycji . Klocki używa się w zależności on indywidualnej siły czy elastyczności, jej twardość dostosowuje się  do kondycji danej osoby.

akcesoria do jogi

Akcesoria do jogi kupowane w specjalistycznych sklepach sportowych często posiadają specjalne taśmy lub paski. Dzięki nim łatwo można wykonać rozciągania i pozycje wykonywane w dwie osoby. W pozycji podczas rozciągania, gdy nie sięgamy do konkretnej partii ciała, pasek umożliwi przybliżenie się do niej i rozciągnięcie danej partii ciała. Zazwyczaj mają one długość do 2 metrów, czasami są wyposażone w klamry. Mogą być rozciągliwe lub wykonane ze sztywnego materiału.

Akcesoria do jogi są świetnym pomysłem by rozpocząć swoją przygodę z tym sportem w zaciszu domowym. Dzięki nim będziemy mogli się poczuć jak na prawdziwych zajęciach w fitness klubie. Mata do jogi zapewnia nam wygodę niezależnie w jakiej pozycji się znajdujemy. Wykorzystanie kostek czy pasów przyda się początkującym jak i zaawansowanym. Warto zdecydować się na zakup zestawu do jogi i cieszyć się komfortem wykonywania ćwiczeń.

Jeśli chcemy zaopatrzyć się w akcesoria do jogi, to warto zajrzeć na stronę sklepu https://yoga-yoga.pl. Znaleźć tam można nie tylko pojedyncze produkty, ale także pełne zestawy do jogi,dostępne w kilku wersjach kolorystycznych.